Archiwum artykułów

Skupienie junioratu

Skupienie junioratu 212 listopada w ramach dnia skupienia junioratu odwiedziłyśy naszą Mamę w Jej sanktuarium na Jasnej Górze. Dla każdej z nas był to wyjątkowy i piękny czas powrotu do Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjątkowy również dlatego, że dzień wcześniej właśnie tam u Królowej Polski wierni dziękowali Bogu za 100 lat niepodległości narodu polskiego.

 

 

Skupienie junioratu 1Temat roku formacyjnego dla junioratu jaki podjęłyśmy dotyczy konsekracji, dlatego w czasie naszego skupienia pochylałyśmy się nad tematem ubóstwa. Aby pogłębić ten temat wysłuchałyśmy konferencję, rozważałyśy specjalnie dobrany do tematu fragment Ewangelii i wspólnie przeanalizowałyśy artykuły Konstytucji mówiące o ślubie ubóstwa. Każda z nas miała również czas na Adorację Najświętszego Sakramentu, osobistą modlitwę i spacer po Jasnej Górze.

Dzień skupienia był nam potrzebny do wzrostu duchowego, nabrania sił i odświeżenia sobie pewnych spraw, aby z radością żyć ślubem ubóstwa i nie być w życiu zakonnym jak śniegowa kula, która tocząc staje się coraz większa, a więc im dlaej w życie tym ubóstwo większe, bo wszystko się do nas przyczepia.