Archiwum artykułów

Niedziela powołaniowa w Brożcu

Brożec 9Liturgia pierwszej części Adwentu kładzie nacisk na powtórne przyjście Pana na końcu czasów. Jednym z pytań, które zada nam Bóg Sędzia, gdy przed Nim staniemy będzie z pewnością pytaniem o miłość, o to jak w życiu kochaliśmy. Odpowiadając na to pytanie podzieliłyśmy się z parafianami z Brożca swoim świadectwem życia wspólnotowego jako sióstr św. Elżbiety.

 

 

Dzięki otwartości ks. Proboszcza Adriana Jańczyka oraz naszych sióstr posługujących w parafii mogłyśmy gościć w pierwszą niedzielę Adwentu w Parafii Wszystkich Świętych w Brożcu. W czasie mszy świętych dzieląc się swoim świadectwem życia zakonnego prosiłyśmy o modlitwę za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. W czasie każdej Eucharystii poza głoszonym słowem, włączyłyśmy się w kształtowanie liturgii poprzez czytanie Słowa Bożego oraz śpiew psalmu responsoryjnego, a także pieśni adwentowych, które wcześniej przygotowałyśmy.
Brożec 1Brożec 2Brożec 3Brożec 4
Współtworzyłyśmy także popoługniowe nabożeństwo adwentowe ponawiając wołanie o świętość życia dla powołanych oraz nowe, piękne powołania kapłańskie i zakonne. Po nabożeństwie spotkałyśmy się również z mariankami, tym razem w nieco pomniejszonym składzie ze względu na kiermasz przedświąteczny, w który dziewczyny były zaangażowane. Dziękujemy za pięknie spędzony czas i życzliwość, której mogłyśmy doświadczyć w Brożcu.
Brożec 5Brożec 6Brożec 7Brożec 8
Brożec 10Brożec 11Brożec 12Brożec 13