Archiwum artykułów

Skupienie międzyzakonne

Skupienie międzyzakonne 9

Każdy z nas na pewno doświadcza tego, jak bardzo w dzisiejszym zabieganym świecie potrzebne są momenty zatrzymania, refleksji i odpoczynku. Również my, osoby zakonne potrzebujemy takich chwil, aby nie popadać w aktywizm, ale stale mieć na uwadze to, jak ważna jest troska o życie duchowe. Właśnie dlatego raz w miesiącu jesteśmy zaproszeni do przeżywania dnia skupienia, który ma być pomocą w budowaniu życia wewnętrznego i formacji ustawicznej.

Dzień skupienia osób zakonnych naszej diecezji odbył się w sobotę 12 stycznia w naszym Domu Macierzystym w Nysie. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą, której przewodniczył o. Błażej Kurowski OFM. Po zakończonej Eucharystii miała miejsce przerwa na posiłek, a po niej konferencja i Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Na zakończenie uczestnicy skupienia wspólnie odmówili liturgczną modlitwę dnia. 

Skupienie międzyzakonne 1Skupienie międzyzakonne 2Skupienie międzyzakonne 3Skupienie międzyzakonne 4
Dzień skupienia jest okazją nie tylko do pogłąbienia życia wewnętrznego, ale również czasem pięknych spotkań i rozmów, a także dzielenia się doświadczeniem życia zakonnego i podejmowanych posług w wielości i różnorodności charyzmatów naszych wspólnot. 
Skupienie międzyzakonne 5Skupienie międzyzakonne 6Skupienie międzyzakonne 7Skupienie międzyzakonne 8