Archiwum artykułów

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Opole 92 luty to dzień, kiedy na całym świecie świętują siostry, ojcowie i bracia zakonni. Osoby konsekrowane diecezji gliwickiej i opolskiej spotkały się z tej okazji w kościele seminaryjnym w Opolu, gdzie uczestniczyły w uroczystej mszy świętej podczas której, odnowiły śluby zakonne. 

 

 

Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. bp Rudolf Pierskała, a homilię wygłosił bp Jan Kopiec, ordynariusz gliwicki. Przy ołtarzu Pańskim był również obecny bp Paweł Stobrawa, przełożeni Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego oraz ojcowie zakonni. W skierownaym do nas słowie, ks. bp Jan zaznaczył, że Maryja choć była uprzywilejowana wypełniła Prawo przychodząc do świątyni jerozolimskiej, aby ofiarować pierworodnego Syna Bogu. W ten sposób chciała ukazać swą przynależność do Narodu Wybranego, choć była Matką Mesjasza. Podobnie i my, musimy chcieć podlegać prawu, pewnym normom i zasadom kształtującym nasze wspónoty, aby wyraziła się nasza do niej przynależność. Tylko tak w świecie, w którym rządzi egoizm będziemy budować wspólnoty, w których członkowie będą się "ofiarowywać", rezygnując z własnego egoizmu. Dzisiaj trzeba przypominać o tym, że ważne jest wspólne budowanie, a nie realizowanie własnych planów. Po homilii wszystkie siostry, ojcowie i bracia zkonni z zapalonymi świecami odnowili swą konsekrację.
Opole 1Opole 2Opole 3Opole 4
Po zakończonej Eucharystii zostaliśmy zaproszeni do dolnej auli na poczęstunek, a następnie do górnej auli na wernisaż wystawy malarstwa pt: "Być świętą". W auli wysłuchaliśmy konferencji s. Dolores Zok SSpS, która mówiła o męczeństwie w codzienności i sensie naszego życia, którym jest miłość, a także przybliżyła postać s. Caeliany Klamminger SSpS, męczennicy, która oddała swe życie w obronie czystości w czasie II wojny światowej. Na zakończenie uczestniczyliśmy w przedstawieniu pt. "Czyste serce", które zaprezentowała nam młodzież z Nysy. Scenariusz został napisany na podstawie katechez papieża Franciszka o darach Ducha Świętego. Dla każdego z uczestników tego przedstawienia, z pewnością była to prawdziwa uczta duchowa.
Opole 7Opole 8Opole 10Opole 11
Opole 12Opole 13Opole 5Opole 6