Archiwum artykułów

Skupienie Wspólnoty Apostolskiej

Skupienie Wspólnoty Apostolskiej luty2018 13

Na początku kwietnia, po raz kolejny członkowie Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety przeżywali swój dzień skupienia pod kierunkiem O. Ryszarda Gontarczyka, werbisty. Swoje rozważania Ojciec Ryszard oparł na analizie niezwykłych notatek znalezionych przy zmarłej zakonnicy Klarze. Były one pisane w formie listu przez Annę – przyjaciółkę siostry Klary. Co wynika dla nas ze świadectwa potępionej duszy Anny?

 

Istotą są nasze osobiste relacje z Panem Bogiem (I, II, III Przykazanie), częsta spowiedź i szczera modlitwa, która niewątpliwie jest najłatwiejszą drogą do osiągnięcia łaski zbawienia. Modlitwa do Matki Bożej i nabożeństwa do Niej pozbawiają szatana mocy, a nam dodają światła i siły. Zawsze mamy szansę na poprawę swojego życia, porzucenie zła, nienawiści przez spowiedź, kiedy żałujemy za grzechy i wracamy do Pana Boga. Taki powrót czyni nas ludźmi wiary, której niejednokrotnie nam brakuje w życiu codziennym.

A przecież kobieta chora na krwotok wierzyła, że wystarczy tylko dotknięcie się szat Jezusa i będzie wyleczona z wieloletniej choroby. Jezus uzdrawiał duszę i ciało kiedy nawracał ludzi, ale także dzisiaj uzdrawia, czego dowodem są liczne świadectwa uzdrowionych i wota pozostawione jako zadośćuczynienie za łaskę zdrowia.

„List z zaświatów” z całą pewnością uświadamia nam, że wciąż w naszej codzienności toczy się walka między Dobrem i złem. Piekło i szatan to nie abstrakcje jak sądzi wielu. To szatan jest sprawcą nienawiści i ciągle bierze udział w kuszeniu ludzi. Ale przecież istnieje niezawodna broń przeciw niemu. Miłość do Boga i ludzi oraz nieustanna modlitwa różańcowa.

Podczas skupienia był czas na pojednanie się z Jezusem w Sakramencie Pokuty, wspólną Eucharystię oraz Drogę Krzyżową słowami św. Siostry Faustyny.

Helena