Archiwum artykułów

Nowicjat w Nysie

Nowicjat w Nysie 3W dniach od 22 do 24 maja 2019 roku Dom Macierzysty Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety odwiedził nowicjat wraz z s. Mistrzyni M. Emilią oraz Ekonomką Prowincji Poznańskiej  s. M. Irminą. Siostry nowicjuszki u korzeni istnienia naszej elżbietańskiej wspólnoty czerpały wiedzę na temat początków i umacniały swoje powołanie, a także pogłębiały świadomość przynależności do Zgromadzenia.

Pobyt sióstr nowicjuszek był bardzo intensywny. Uczestniczyły one w wykładach na temat historii naszego Zgromadzenia ze szczególnym uwzględnieniem tematu związanego z kultem Serca Jezusowego i jego rozwojem w naszej wspólnocie. Wykłady poprowadziła s. M. Margarita, która jak żadna z elżbietanek zna naszą historię. Siostry mogły pogłębić swoją wiedzę i uzupełnić ją. Miały możliwość zadawania pytań i dowiadywania się rzeczy, których nie mogłyby przeczytać w żadnej z książek na temat Zgromadzenia.
Nowicjat w Nysie 1Nowicjat w Nysie 2Nowicjat w Nysie 3Nowicjat w Nysie 4
Nowicjuszki nawiedziły sarkofag z doczesnymi szczątkami bł. Marii Luizy Merkert i Matki Franciszki Werner w Nyskiej Bazylice, gdzie modliły się o nowe powołania do Zgromadzenia. Udały się również na grób naszych sióstr męczenniczek, który znajduje się w ogrodzie klasztoru sióstr emerytek na ul. Słowiańskiej. Tam przy okazji odwiedziły nasze starsze siostry i najpierw spotkały się z nimi przy stole w refektarzu, a następnie wspólnie pomodliły się Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odprawiły majówkę. Z Domu św. Elżbiety przeszły na Cmentarz Jerozolimski, gdzie zapaliły znicz i modliły się o radość nieba dla wszystkich zmarłych sióstr.
Nowicjat w Nysie 5Nowicjat w Nysie 6Nowicjat w Nysie 7Nowicjat w Nysie 8
Nowicjat w Nysie 9Nowicjat w Nysie 10Nowicjat w Nysie 11Nowicjat w Nysie 15
Poza intesywnym czasem wykładów i poznawania naszej historii, a także modlitwy, był również czas na rekreację i dzielenie się swoim doświadczeniem wspólnoty oraz etapu formacji jakim jest nowicjat. Cieszymy się obecnością młodzieży zakonnej w Domu Matki i otaczamy je swoją modlitwą, szczególnie na te ostatnie trzy miesiące przygotowań do złożenia Pierwszej Profesji zakonnej.
Nowicjat w Nysie 12Nowicjat w Nysie 13Nowicjat w Nysie 14Nowicjat w Nysie 16