Archiwum artykułów

Na odpuście parafialnym w Łączniku

Łącznik 1W niedzielę 26 maja, odpowiadając na zaproszenie Księdza Proboszcza Damiana Cebulli, gościłyśmy w Parafii w Łączniku, która przeżywała uroczystość odpustową ku czci Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Wspólnie z wiernymi wyśpiewując radosne Te Deum dziękowaliśmy za otrzymane łaski i prosiliśmy o Boże błogosławieństwo dla wszystkich żyjących, chwałę nieba dla zmarłych i o powołania do służby w Kościele z tej Parafii.

 Na terenie Parafii znajdują się cztery kościoły: św. Jadwigi Śląskiej w Mokrej, Niepokalanego Serca Maryi w Mosznej, kościół pw. św. Edyty Stein w Pogórzu oraz parafialny Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Łączniku, gdzie w sposób szczególny czczony jest św. Walenty, którego obraz znajduje się w kościele. Do Parafii należy w sumie dziewięć miejscowości: Łącznik, Brzeźnica, Chrzelice, Dębina, Frącki, Mokra, Moszna, Ogiernicze i Pogórze. 

Łącznik 2W godzinach przedpołudniowych uczestniczyłyśmy w mszach świętych w Łączniku i Mosznej. Po nabożeństwie popołudniowym miało miejsce spotkanie z siostrami, w czasie którego miałyśmy okazję podzielić się świadectwem powołania oraz powiedzieć coś na temat życia zakonnego. Bardzo dziękujemy za zaproszenie do Parafii, otwartość i życzliwość z jakimi zostałyśmy przyjęte oraz wszelkie otrzymane dobro. Niech Maryja, szczególnie w tajemnicy Nawiedzenia, będzie dla całej Parafii przykładem, jak zanosić Jezusa drugiemu człowiekowi.