Archiwum artykułów

Niedziela powołaniowa w Bieńkowicach

Bieńkowice 2019 1W niedzielę 16 czerwca odpowidając na zaproszenie ks. Proboszcza Krystiana Giemzy, gościłyśmy w Parafii Wszystkich Świętych w Bieńkowicach. W czasie naszego apostolstwa głosiłyśmy słowo na temat powołania, które było skierowane nie tylko do młodych, ale również starszych. 

 

Często dzisiaj mówi się o braku powołań, ale to nie jest prawdziwe stwierdzenie. Pan Bóg ciągle powołuje do życia zakonnego i kapłańskiego, ale dziś jest kryzys braku odpowiedzi na to wołanie. Wielu ludzi nie chce podjąć ryzyka odpowiedzi i pójścia za Jezusem, inni nie otrzymują potrzebnego do tego wsparcia od najbliższych, albo co gorsze spotykają się z kategorycznym sprzeciwem rodziny, społeczeństwa, dlatego wybierają inną drogę. A przecież Pan Jezus powiedział, że kto dla Jego imienia opuści dom, ojca, matkę, pole, siostry i braci, stokroć więcej otrzyma. I w życiu każdej osoby powołanej te słowa spełniają się w stu procentach.
Bieńkowice 2019 2Bieńkowice 2019 3Bieńkowice 2019 4Bieńkowice 2019 5
Dlatego w czasie każdej mszy świętej modliliśmy się o odwagę dla ludzi młodych i wielkoduszną odpowiedź na Boże wołanie do pójścia za Nim.  W czasie popołudniowego nabożeństwa starałyśmy się przybliżyć wiernym czym jest życie zakonne i jak wygląda życie w klasztorze. Dziękujemy za piękny czas w życzliwej atmosferze, wszelkie okazane dobro i prosimy o dalszą modlitwę w intencji powołań.