Archiwum artykułów

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Pielgrzymka 3Obdarowani Duchem – wdzięczni i odpowiedzialni. Pod takim hasłem wyruszyła tegoroczna 43. piesza pielgrzymka opolska na Jasną Górę. Grupy nyskie wyruszyły na szlak w niedzielę 11.08, a strumień opolski dołączył w poniedziałek, by odbyć rekolekcje w drodze i w sobotę 17.08 dotrzeć do tronu Jasnogórskiej Pani. W tym roku pielgrzymowałyśmy do naszej Mamy w Częstochowie  w dwóch grupach: 1 czerwonej i 5 zielonej. 

 

 

 

Pielgrzymka 1Przez cały tydzień wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, co oznacza być chrześcijaninem i jak dawać świadectwo we współczesnym świecie. W duchu odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła jesteśmy zobowiązani, by świadczyć o Chrystusie w codzienności – przypominali nam o tym kapłani podczas homilii i w wygłoszonych konferencjach. Czas refleksji pomógł nam na nowo uświedomić sobie czym jest świdectwo chrześcijańskie i jak ważne jest ono we współczesnym świecie.

Pielgrzymka 2Podczas pielgrzymiej drogi oprócz tego, by coś dla siebie wziąć, każdy chce coś z siebie dać. Dlatego też podjęłyśmy posługę w naszym studiu muzycznym przez śpiew i wspólną modlitwę, towarzyszyłyśmy dobrym słowem i rozmową oraz dzieliłyśmy pielgrzymi trud powierzając przez ręce Maryi polecane nam intencje.

 

Dziękujemy za ten piękny czas i ufamy, że przyniesie on obfite owoce w życiu każdego z nas, naszej Diecezji i całego Kościoła.
Pielgrzymka 7Pielgrzymka 4Pielgrzymka 5Pielgrzymka 6