Archiwum artykułów

Ślubowana pielgrzymka do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

pielgrzymka do lsku 91W kończącym się miesiącu odbyłyśmy naszą doroczną dziękczynną pielgrzymkę do lasku, aby przed obrazem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych dziękować dobremu Bogu za 177 lat istnienia Zgromadzenia, za jego zatwierdzenie przez Kościół, za beatyfikację naszej Matki - bł. Marii Luizy Merkert i prosić o cud do jej kaznonizacji oraz o nowe powołania.

 

 

W czasie naszego pielgrzymowania towarzyszył nam ks. Jerzy Niedzielski. W wygłoszonym słowie odwołując się do pewnej historii z Medjugorje, zachęcał nas do uświadomienia sobie na nowo jak ważna jest modlitwa za siebie nawzajem. Ksiądz Jerzy przywołał wydarzenie które miało miejsce pod krzyżem, gdzie pielgrzymi zatrzymywali się na chwilę modlitwy. Tam właśnie w niewytłumaczalny sposób spadły z nie wiadomo skąd czarno - białe zdjęcia ludzkich twarzy, a na ich odwrocie znajdowały się ręcznie napisane prośby o modlitwę. Kapłan zauważył, że język Matki Bożej, aby zanieść nowinę światu trzeba rozumieć, dlatego zastanawialiśmy się wspólnie co Maryja chciała powiedzieć przez to wydarzenie pod krzyżem, w miejscu jej objawień. Przesłanie dla nas okazało się piękne i jakże oczywiste. Była to zachęta do modlitwy za siebie nawzajem. Kaznodzieja podkreślił, że modlitwa taka potrafi działać cuda. Może być powodem kształtowania niezwykłego braterstwa, budowania wspólnoty pokoju, może dać światło w relacjach. Matka Boża Wspomożenia Wiernych, do której pielgrzymujemy, wspiera te, które wzajemnie się wspierają, dlatego możemy być pewni, że jeśli będziemy otaczać się wzajemnie modlitwą, Ona wstawi się za nami u swego Syna.
pielgrzymka do lsku 8pielgrzymka do lsku 11pielgrzymka do lsku 39pielgrzymka do lsku 47
pielgrzymka do lsku 16pielgrzymka do lsku 19pielgrzymka do lsku 21pielgrzymka do lsku 23
Po dziękczynnej Eucharystii był czas na budowanie wspólnoty i dzielenie radości wspólnego bycia. Siostra Przełożona zatroszczyła się, abyśmy mogły się posilić kawą i słodką bułką. Po przerwie udaliśmy się na Drogę Krzyżową, którą przygotował dla nas ks. Niedzielski, a po niej miało miejsce nabożeństwo do Matki Bożej i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie naszego pielgrzymowania otrzymałyśmy sakramentalne błogosławieństwo. 

pielgrzymka do lsku 13

Zobacz więcej zdjęć