Archiwum artykułów

Apostolstwo wśród młodzieży w Głogówku

Głogówek 1W miniony piątek, 20 września spotkałyśmy się z dziećmi i młodzieżą w Głogówku, najpierw na lekcjach religii w szkole, a następnie na czuwaniu młodzieżowym w kościele św. Mikołaja.

 

 

Podczas zajęć szkolnym wraz z uczniami szukaliśmy odpowiedzi na pytanie czym jest powołanie i kto je otrzymuje. Zastanawialiśmy się też wspólnie skąd się biorą siostry zakonne i po co w ogóle są. Po wstępnych ustaleniach przybliżyłyśmy uczniom działalność naszego Zgromadzenia, pokazując jak ważna jest ich modlitwa o nowe powołania by nie zabrakło tych, którzy będą światu przypominać o niebie i rozwijać bogactwo charyzmatów w różnych formach.
Głogówek 2Głogówek 3Głogówek 4Głogówek 5
Na wieczornym czuwaniu zostałyśmy poproszone, aby powiedzieć zgromadzonym młodym ludziom, co mówi o nich Słowo Boże. Konferencja, a bardziej świadectwo było oparte o pierwszy rozdział adhortacji Papieża Franciszka Christus vivit. Wychodząc od ukazania wartości Słowa Bożego i jego głębi, skupiłyśmy się przede wszystkim na pozytywnych i pięknych prawdach dotyczących młodych, zakładając że każdy z nich zna swoje obowiązki i powinności, ale raczej każdy ma problem z wiarą we własne możliwości, z wiarą w to, że jesteśmy chciani, kochani, piękni, potrzebni, że mamy serca zdolne do przemiany życia, pragnienia czegoś głębszego i jesteśmy pełni młodzieńczego entuzjazmu, który jest potrzebny Kościołowi.