Archiwum artykułów

Pielgrzymka do Matki Bożej Częstochowskiej

Częstochowa 6W dniu 16 października nasi Przełożeni zorganizowali pielgrzymkę do Częstochowy oraz Gidel. Wszystkie siostry, które nie pracowały zawodowo i czuły się na siłach, mogły wziąć udział w tej pielgrzymce. I tak w liczbie 15-stu sióstr wraz z kochaną Siostrą Prowincjalną Martą, schodząc tylko po schodach Domu Macierzystego wsiadłyśmy do busa...

Z modlitwą różańcową na ustach, śpiewem i wesoło prowadząc luźne rozmowy przyjechałyśmy do naszej kochanej Jasnogórskiej Matki, gdzie o godz. 11:00 uczestniczyłyśmy we Mszy Świętej w kaplicy Cudownego Obrazu.

Wcześniej siostry, które tego pragnęły mogły skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Pątników jak zawsze była pełna kaplica jak i bazylika, aż trudno było gdziekolwiek usiąść. Te, które siedziały, cieszyły się, że udało im się znaleźć miejsce, a te które stały nie narzekały. Pamiętałyśmy, że w tym dniu 16 października, w uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, nasz rodak kard. Karol Wojtyła został wybrany na urząd najwyższego Pasterza Kościoła, zastępcę św. Piotra. Obrał wówczas imię Jan Paweł II. Była to 41. rocznica jego wyboru. Eucharystia była sprawowana między innymi w intencji dziękczynnej za pontyfikat Papieża Polaka, a przewodniczył jej polski biskup z Afryki.
Częstochowa 1Częstochowa 2Częstochowa 3Częstochowa 4a
Po Mszy świętej miałyśmy zaplanowane oglądanie wystawy pt: „Śladami Jezusa”, a więc odbyłyśmy duchową podróż do Jerozolimy roku 33, a szczególnie do wydarzeń związanych z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem naszego Zbawiciela. Z wielkim przejęciem oglądałyśmy repliki narzędzi męki, takie jak bicz, korona cierniowa, gwoździe, włócznia, którą przebito Serce Jezusowe, jak również chustę z Monopello, chustę z Oviedo oraz Całun Turyński, w który było zawinięte Przenajświętsze Ciało.
Częstochowa 4Częstochowa 5Częstochowa 7Częstochowa 8
Częstochowa 9Częstochowa 10Częstochowa 11Częstochowa 132
Po przerwie na posiłek ruszyłyśmy do Gidel, miejscowości oddalonej ok. 37 km. od Częstochowy. W sanktuarium w Gidlach przywitał nas o. Józef Kostecki, dominikanin. Tam też wspólnym śpiewem przywitaliśmy Matkę Bożą. Następnie o. Józef przedstawił nam historię powstania sanktuarium, którego początki sięgają XVI w. Z wielkim zainteresowaniem i wiarą wsłuchiwałyśmy się w świadectwa cudownego wstawiennictwa Matki Bożej Gidelskiej, którego doświadczają wierni. Długo wpatrywałyśmy się w 9-cio centymetrową słynącą cudami figurkę. Każda z nas gorąco się modliła, dziękowała za łaski i o dalsze prosiła.
Częstochowa 14Częstochowa 15Częstochowa 16Częstochowa 17
Zaopatrzyłyśmy się też w pamiątki oraz otrzymałyśmy małe buteleczki cudownego winka. Każdego roku w pierwszą niedzielę maja obchodzona jest w Gidlach wielka uroczystość, tzw. Kąpiółka, na którą ten jeden raz w roku jest zdejmowana z ołtarza figurka, a następnie zanurzana w poświęconym winie. Przebywanie u Matki Bożej było dla nas wielkim przeżyciem. Później ruszyłyśmy w drogę powrotną do domu.

Nazajutrz o godz. 12:00 została odprawiona w Gidlach Msza święta za nasze Zgromadzenie oraz w intencji nowych powołań. Bardzo dziękujemy naszym Przełożonym za tak wspaniałą pielgrzymkę. Niech Dobry Bóg będzie nagrodą i darzy Swym błogosławieństwem.

s. M. Benicja

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych