Archiwum artykułów

Skupienie Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety

„Mamy nadzieję, że pojawią się nowe osoby, które wesprą nasze szeregi, by służyć potrzebującym.” Skupienie Wspólnoty Apostolskiej 1Wspólnota Apostolska św. Elżbiety to wspólnota osób świeckich, która żyje duchowością i charyzmatem Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, ukazując w świecie miłosierną miłość Boga. Członkowie wspólnoty uczestnicząc w naszym charyzmacie są zaproszeni do przeżywania naszej duchowości, wypełniania misji Zgromadzenia, wspomagania nas w naszej posłudze miłosierdzia. W ostatnią niedzielę Wspólnota ta przeżywała w naszym domu dzień skupienia.

 27 października w naszym klasztorze odbyło się skupienie Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety. Podczas spotkania towarzyszyła nam postać  św. Elżbiety Węgierskiej, dlatego też  rozpoczęliśmy od krótkiego filmu o jej życiu. Następnie s. Estera przybliżyła nam jej biografię, pokazując jak możemy ją naśladować w codzienności. „Głównym zadaniem dla nas, to widzieć  w potrzebujących samego Chrystusa. Nawet w tych biednych, którzy po zupę przychodzą.” – tak relacjonuje konferencję Pan Zygmunt. By powierzyć Panu Bogu naszą posługę i Wspólnotę udaliśmy się do kaplicy. Odmawiając różaniec prosiliśmy we wszystkich intencjach Kościoła i Zgromadzenia.
Skupienie Wspólnoty Apostolskiej 2Skupienie Wspólnoty Apostolskiej 3Skupienie Wspólnoty Apostolskiej 4Skupienie Wspólnoty Apostolskiej 5
Szczytem naszego skupienia była oczywiście Eucharystia. Ojciec dziękował za naszą obecność: „Dobrze, że są jeszcze osoby, które szukają w życiu czegoś więcej. Które chcą pracować nad sobą, by potem służyć innym.” Po Mszy Świętej nadszedł czas na posiłek. „Wygłoszona przez Księdza homilia przypomniała mi jak wielką moc ma modlitwa, gdy człowiek z wiarą i ufnością staje przed Bogiem” – takie refleksje można było usłyszeć przy obiedzie. Pojawiły się też pytania: „Czy to źle jeżeli nam coś w życiu wychodzi – jak faryzeuszowi z ewangelii?” Jak słusznie zauważyła Pani Jadwiga: „Jest duża różnica między wdzięcznością, a chwaleniem się, które przecież związane jest z pychą.” Słowo Boże porusza do głębi, każdego w inny sposób.
Skupienie Wspólnoty Apostolskiej 6Skupienie Wspólnoty Apostolskiej 7Skupienie Wspólnoty Apostolskiej 8Skupienie Wspólnoty Apostolskiej 9
Po obiedzie odmówiliśmy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego i zakończyliśmy nasze skupienie przy kawie, wspominając początki naszej działalności: „Świetlica rozpoczynała się od piętnastu dzieci, to już 25 lat minęło”- mówiła Pani Jasia. Panie dzieliły się tym jak do Wspólnoty Apostolskiej trafiły. Najczęściej to jedna przyciągała drugą. „Mamy nadzieję, że pojawią się nowe osoby, które wesprą nasze szeregi, by służyć potrzebującym.”- podsumowała ten dzień s. Estera.

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych