Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety

Prowincja Nyska

Terminy spotkań 2017

14-15.01-skupienie
13-17.02-rekolekcje z ikoną
11-12.03-skupienie
1.04-skupienie 30+
29-30.04-skupienie
20-21.05-skupienie
26-30.06-rekolekcje
27-30.09-obchody jubileuszowe
07-08.10-skupienie
18-19.11-skupienie
09-10.12-skupienie
16.12-skupienie 30+

Więcej informacji w zakładce "młodzież - terminy spotkań"

Skrzynka intencji

Jeśli chcesz, abyśmy pomodliły się w jakiejś konkretnej intencji, napisz jej treść. Siostry będą się modlić w tej intencji, o czym powiadomimy Cię mailem.

Formacja stała

Temat roczny 2017:
ŻYCIE MARYI I MATEK ZAŁOŻYCIELEK
PRZYKŁADEM WIARY
W JEDNEGO BOGA

Styczeń
Luty
Marzec
Wiara w otwartości na
Słowo Boże

Szukaj

Artykuły

Filtr
 • Zapraszamy kobiety po 30. roku życia!

  mydło2Zapraszamy wszystkie panie, które ukończyły 30. rok życia na wielkopostny dzień skupienia, przygotowujący nas do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego i spotkania ze Zmartwychwstałym, a także będący świetną okazją do zatrzymania się i naładowania akumulatorów, by w codziennym życiu być wiernym świadkiem Chrystusa.

 • Zapraszamy dziewczyny na skupienie wielkopostne!

  dłońWielkimi krokami zbliża się Wielki Post - czas pokuty i nawrócenia. Doskonałą okazją na dobrze przeżyty czas oczyszczenia serca i przygotowanie Go na spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym jest modlitwa, wspólne czuwanie, refleksja nad sobą i dobre słowo. Dlatego zapraszamy...

 • Zapraszamy na rekolekcje z pisaniem ikon!

  pneumatoforaJuż niebawem ferie zimowe - zasłużony odpoczynek, na który wszyscy czekamy. Warto zastanowić się jak interesująco, kreatywnie, wartościowo i dobrze wykorzystać ten czas.

 • Trzej Królowie w Nysie

  Orszak Trzech Króli 66 stycznia już po raz kolejny ulicami Nysy przeszedł Orszak Trzech Króli, a wraz z licznie zgromadzonym tłumem wszystkich parafii nyskich uczestniczył w nim ks. bp Rudolf Pierskała.

   

 • Zapraszamy na skupienie!

  obrazekPo co się modlić? Dlaczego mam poświęcać swój wolny czas na modlitwę? Po co mi w ogóle modlitwa?
  Na te i inne pytania będziemy chcieli poszukać odpowiedzi na pierwszym w tym roku skupieniu dla dziewczyn, które odbędzie się w dniach 14 - 15 stycznia.

 • Hej kolęda, kolęda!

  Kolęda 2Co roku nasi duszpasterze odwiedzają rodziny chrześcijańskie, aby poznać swych parafian i wspólnie z nimi się pomodlić. Kolęda w Domu Macierzystym rozpoczyna odwiedziny duszpasterskie w parafii Świętych Jakuba i Agnieszki w Nysie.

 • Na ten Nowy Rok...

  życzenia2017Podnieś rękę Boże Dziecię
  błogosław Ojczyznę miłą.
  W dobrych radach, w dobrym bycie
  wspieraj jej siłę swą siłą,
  dom nasz i majętność całą
  i wszystkie wioski z miastami...

 • Czas na podsumowanie...

  Skupienie referatu 7Koniec roku jest idealną okazją do tego, aby dokonać refleksji nad minionym czasem, zrobić podsumowanie swej pracy i zastanowić się nad tym co przed nami. Dlatego też na zakończenie roku pracy apostolskiej w referacie młodzieżowo - powołaniowym siostry Prowincji Nyskiej zaangażowane w posługę wśród młodzieży spotkały się dzisiaj na dniu skupienia w Domu Prowincjalnym, które poprowadził o.Cherubin Żyłka OFM.

 • Wigilia dla ubogich i samotnych

  Wigilia2016 5Tradycyjnie jak co roku we współpracy z zespołem szkół "Carolinum" w Nysie, Wspólnota Apostolska św.Elżbiety wraz z siostrami przygotowała 24 grudnia Wieczerzę Wigilijną dla osób samotnych, ubogich i potrzebujących. 

 • Już po pierwszym skupieniu 30+

  skupienie30 122016 13 grudnia w naszym domu miało miejsce po raz pierwszy skupienie dla kobiet po 30 roku życia. Poprowadził je ks.Piotr Burczyk. 

 • Zapraszamy na ostatnie w tym roku skupienie!

  ikonka małaKochane dziewczyny!
  Zaplanujcie wolny weekend i przyjedźcie koniecznie
  na ostatnie w roku 2016 skupienie.
  Odbędzie się w naszym klasztorze
  przy ul.Sobieskiego 7 w Nysie,
  w dniach 10 - 11 grudnia.

 • Św. Elżbieta u więźniów

  więzienie 11 2016 6Wypełniając polecenie Jezusa, aby więźniów pocieszać, odwiedziłyśmy wczoraj - 25 listopada, nyski zakład karny, gdzie wraz z mężczyznami tam przebywającymi uczestniczyłyśmy w spotkaniu modlitewnym.

 • Skupienie dla kobiet 30+

  ikonka2Zapraszamy wszystkie Panie powyżej 30 roku życia 3 grudnia 2016r. do naszego klasztoru w Nysie na dzień skupienia. Będzie to spotkanie dla tych, które chcą w wirze pracy i obowiązków zatrzymać się i przygotować duchowo na narodziny Maleńkiej Miłości.

   

   

 • Spotkanie z młodymi w Sośnicowicach

  Sośnicowice 1W piątek, 18 listopada odpowiadając na zaproszenie ks. Piotra Sękowskiego, gościłyśmy w Parafii św. Jakuba Apostoła w Sośnicowicach w diecezji gliwickiej.

   

 • Nasze świętowanie

  bł sw 2016 5Ostatni tydzień Roku Miłoserdzia poprzez liturgiczne wspomnienia świętych, pozwala nam zobaczyć niezwykle głebokie znaczenie okazywanego przez ludzi miłosierdzia. Nasze Zgromadzenie świętuje w tym czasie święto bł. Marii Luizy Merkert oraz uroczystość św. Elżbiety Węgierskiej, kobiet, samarytanek, których imieniem było miłosierdzie.

 • Zapraszamy na skupienie!

  bulki z ziemn 3 1083Serdecznie zapraszamy gimnazjalistki i dziewczyny szkół średnich na skupienie z pieczeniem bułeczek św. Elżbiety, które odbędzie się w naszym Domu przy ul.Sobieskiego 7 w Nysie w dniach 19 - 20 listopada 2016r.

 • Przyjęcie do postulatu

  przyjęcie do postulatu 112 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, w trwającej nowennie przed uroczytością św. Elżbiety, Patronki naszego Zgromadzenia oraz w drugim dniu triduum przed świętem bł. Marii Luizy Merkert, do naszej wspólnoty została przyjęta nowa postulantka.

 • Zapraszamy na rekolekcje!

  tłoSerdecznie zapraszamy
  maturzystki i studentki
  na rekolekcje z Biblią
  pod hasłem: "Kim jestem?",
  które odbędą się w naszym Domu w dniach
  od 10 do 13 listopada 2016r.

 • Czuwanie modlitewne w Rudziczce

  Rudziczka2016 3W piątek 14 października gościłyśmy w Rudziczce na czuwanaiu modlitewnym, którego nicią przewodnią było uwielbienie i dziękczynienie.

 • Skupienie dziewczyn 15 - 16. 10. 2016 r.

  ikona2Serdecznie zapraszamy
  młodzież żeńską (od szkół gimnazjalnych)
  na weekendowe skupienie.
  Tematem naszego spotkania będzie nadzieja.
  Jeśli chcesz dobrze spędzić czas
  ta propozycja jest dla Ciebie!

   

   

 • Przyjęcie do postulatu

  DSCN8578Dziś nasza wspólnota powiększyła sie o jedną osobę. Z wielką rodością powitałyśmy w progach naszego domu nową postulantkę - Karolinę Juryk z Parafii pw Piusa X i Marii Goretti w Kędzierzynie - Koźlu (Blachowni), która na dzień dzisiejszy miała wyznaczoną datę wstąpienia do naszego Zgromadzenia.

   

   

 • Kapituła Generalna 2016

  i286541539302873579. szw1280h1280 Miesiąc październik jest w bieżącym roku szczególnym dla całej naszej wspólnoty, bowiem w Rzymie odbywa się aktualnie Jubileuszowa XXV Kapituła Generalna Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Temat przewodni Kapituły brzmi:  „Panie, przymnóż nam wiary (por. Łk 17,5). Wiara fundamentem życia i posłannictwa Sióstr św. Elżbiety”.

   

 • Spotkanie ME w Nysie

  Prezentacja2Kochani!!!
  Zapraszamy bardzo serdecznie
  na SPOTKANIE MŁODZIEŻY ELŻBIETAŃSKIEJ,

  które odbędzie się 8 października 2016 r.
  w Domu Prowincjalnym w Nysie.

   

   

 • ŚDM - 30 dni po "śmierci"? :)

  SDM 30 dni po śmierci 7W piątkowy wieczór młodzież Nysy i okolic spotkała się w Liceum Diecezjalnym. Zgromadził nas św. Stanisław Kostka, patron młodzieży, którego wspomnienie obchodziliśmy w niedzielę, a także wspomnienia z ŚDM.

 • Spotkania z młodymi

  piątek16 118 września to dzień wspomnienia św. Stanisłąwa Kostki, patrona młodzieży. W wielu parafiach z tej okazji organizowane były czuwania lub spotkania młodzieżowe. W piątkowy wieczór, 16 września, uczestniczyłyśmy w dwóch takich spotkaniach.

 • Zapraszamy na skupienie!

  ikonaSerdecznie zapraszamy 
  gimnazjalistki i dziewczyny szkół średnich 
  w dniach 17 - 18 września 
  na pierwsze w tym roku szkolnym skupienie, 
  którego temat brzmi: 
  "Czy wiara może przenieść góry?"

   

   

 • "Złożyłam Chryste Jezu swe śluby na wieki..."

  Śluby wieczyste 928 sierpnia w 22. niedzielę zwykłą nasza siostra Maria Paschalis po 7 latach formacji zakonnej i bezpośrednim przygotowaniu odbytym w Katowicach, złożyła śluby wieczyste, poprzez które oddała się już na zawsze do dyspozycji Zgromadzenia, by służyć Bogu i Kościołowi żyjąc w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. Biskup Rudolf Pierskała, biskup pomocniczy diecezji opolskiej.

 • W drodze na odpust Aniołów Stróżów

  Odpust Aniołów Stróżów 9Jak co roku w ostatni weekend sierpnia na Górze Świętej Anny miał miejsce odpust ku czci Aniołów Stróżów, na który przybyły liczne pielgrzymki z różnych parafii, przede wszystkim Śląska Opolskiego. 

 • Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

  Pielgrzymka 4Już po raz kolejny 14 sierpnia 2016 r. ruszyłyśmy pieszą pielgrzymką do tronu naszej Matki Maryji w franciszkańskiej grupie 1 czerwonej, z Parafii św. Elżbiety w Nysie. Nasze wędrowanie zakończyliśmy w sobotę 20 sierpnia w Częstochowie.

 • Uwaga MŁODZIEŻY!

  Rekolekcje letnie2016 127Już niebawem rozpoczynamy nowy rok szkolny,
  a wraz z nim kolejny cykl
  naszych weekendowych spotkań!
  Zapraszamy do zapoznania się
  z terminami i propozycjami skupień.

 • Nowicjat 2016

  nowicjat2016 4W dniu dzisiejszym, 13 sierpnia, s.M.Rafaela i 9 sióstr nowicjuszek z innych prowincji naszego Zgromadzenia rozpoczęło wspólny nowicjat w Puszczykowie.

 • Obłóczyny

  Obłóczyny2016 35 sierpnia br w naszej wspólnocie uczestniczyłyśmy w ceremonii obłóczyn postulantki Eweliny, która otrzymała habit zakonny oraz nowe imię - s.M.Rafaela. Tym samym rozpoczęła ona Nowicjat, który jest czasem przygotowania do złożenia Pierwszej Profesji Zakonnej.

 • Cała piękna jesteś, przyjaciółko moja...

  Odnowienie ślubów2016 15 sierpnia, w piątym dniu rekolekcji podczas uroczystej mszy świętej s.M.Michalina i s.M.Bernadetta odnowiły śluby zakonne. Razem z nimi wyśpiewałyśmy Bogu radosne Magnificat, za wielkie rzeczy, które uczynił całej naszej wspólnocie.

   

 • Z młodzieżą elżbietańską na ŚDM w Krakowie

  SDM2016 6Spotkanie z Papieżem Franciszkiem na polskiej ziemi w Roku Miłosierdzia ściągnęło do Krakowa, miasta św. Faustyny, ponad 2,5 mln młodych ludzi, którzy z entuzjazmem i radością przybyli, by razem przeżywać 31. Spotkanie Młodych, którym początek dał św. Jan Paweł II.

   

   

   

 • Tydzień misyjny w Nysie

  logoJuż dzisiaj rozpoczęliśmy w Nysie Tydzień Misyjny przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Gościmy w naszym mieście grupy z Norwegii, Włoch oraz Czech.

 • Z apostolstwem na Święcie Młodzieży

  grafika 680x315Kolejny już rok wraz z naszą młodzieżą uczestniczyłyśmy w Święcie Młodzieży organizowanym przez ojców franciszkanów na Górze Świętej Anny. Tegoroczne spotkanie odbyło się po raz dwudziesty. Był to czas jubileuszowego dziękczynienia, w który włączyłyśmy się poprzez pełnioną tam służbę.

 • W Domu u Matki

  Nowicjuszki2016 3W dniach od 4 do 6 lipca do Kolebki Zgromadzenia przyjechały s. Nowicjuszki wraz z s. Mistrzynią Emilią. Był to czas wypełniony modlitwą i spotkaniem z historią i duchowością Matek Założycielek.

 • Magnificat!

  jubileusz2016 1Dnia 2.07 wraz z całą naszą prowincją świętowałyśmy 65-ty Jubileusz życia zakonnego naszych Czcigodnych Sióstr: s. M. Leony, s. M. Vitalis, s. M. Romany, s. M. Alfonsy, s. M. Augustyny oraz 60-ty Jubileusz s. M. Bogusławy. 

   

 • Wycieczka dzieci

  wycieczka dzieci2016 3Dnia 27.06 br. wraz z dziećmi naszej świetlicy udaliśmy się na wycieczkę do „Zaginionego miasta Rosenau” w Pokrzywnej. Jak co roku zakończyliśmy w ten sposób kolejny rok szkolny i jednocześnie rozpoczęliśmy sezon wakacyjny.

   

 • U młodzieży w Grudzicach

  Grudzice 2016 3Z okazji zakończenia roku szkolnego, a równocześnie kolejnego roku formacji mariańskiej, gościłyśmy wczoraj, 25 czerwca w Opolu - Grudzicach. Było to ostatnie przed wakacjami spotkanie Dzieci Maryi parafii Matki Bożej Fatimskiej.

   

   

 • Jubileuszowa pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

  ŁagiewnikiDnia 16 czerwca wraz z siostrami Domu św. Elżbiety oraz Wspólnotą Apostolską św. Elżbiety odbyłyśmy pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie. Był to czas niezwykle bogaty w doświadczenia duchowe i estetyczne.

   

   

   

 • Zapraszamy na rekolekcje letnie!

  taniecSerdecznie zapraszamy młodzież żeńską
  szkół ponadpodstawowych
  na rekolekcje letnie
  z warsztatami tańca chrześcijańskiego,
  które odbędą się w naszym domu
  na ul. Sobieskiego 7 w Nysie,
  w dniach od 27 czerwca do 1 lipca.

 • Dzień skupienia dla Dzieci Maryi w Brożcu

  Brożec 2W ubiegłą sobotę gościłyśmy u naszych sióstr w Brożcu, gdzie po raz kolejny mogłyśmy przeżywać dzień skupienia dla Dzieci Maryi z Brożca, Żywocic i Głogówka. Spotkanie zgromadziło prawie 40 marianek.

   

   

 • Spotkanie postulantek i aspirantek Zgromadzenia

  zjazd postulantek2016 28 czerwca w Domu Macierzystym w Nysie odbyło się coroczne spotkanie postulantek i aspirantek naszego Zgromadzenia, które przybyły do nas z prowincji polskich oraz Norwegii wraz ze swoimi siostrami mistrzyniami.

 • Skupienie dziewczyn

  czerwiec2016Serdecznie zapraszamy
  młodzież żeńską szkół gimnazjalnych i średnich
  11 - 12 czerwca 2016r.
  na ostatnie skupienie z cyklu
  Miłosierni jak...

 • Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny

  nawiedzenie8 listopada 1872r. ustanowiono Uroczystość Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny specjalnym dniem świątecznym dla całego Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety po wieczne czasy.

 • Boże Ciało

  Boże Ciało 5Każdego roku w czwartek po Niedzieli Trójcy Świętej cały Kościół świętuje Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

 • Miłosierni jak...

  chlebSerdecznie zapraszamy
  gimnazjalistki oraz dziewczyny szkół średnich
  na kolejne dni skupienia
  z cyklu: "Miłosierni jak...",
  które odbędą się w naszym Domu
  na Sobieskiego 7 w Nysie
  w dniach 21 - 22 maja b.r.

 • Z wizytą u Babci Anny

  pielgrzymka Anna 5W dniu dzisiejszym osoby konsekrowane diecezji opolskiej zgromadziły się licznie na Górze św. Anny na corocznej pielgrzymce.

   

   

   

   

 • Odwołana z ziemskiego posterunku

  pogrzeb sAnieli 10Dnia 06 maja b.r. pożegnałyśmy naszą współsiostrę Marię Anielę, którą Bóg zabrał do siebie po przeżyciu 95 lat. 

   

   

   

   

 • Rekolekcje w milczeniu

  rekolekcje 5Duchu Święty naucz ufać Ci bez granic
  I poprowadź mnie po wodzie
  Dokądkolwiek mnie powołasz
  Zabierz dalej niż mnie nogi mogą zanieść
  Będę wierzyć coraz mocniej
  W obecności mego Zbawcy • Rekolekcje w milczeniu dla rozeznających drogę powołania

  rekolekcje powołanioweZapraszamy dziewczyny,
  które chcą w ciszy i skupieniu
  zatrzymać się nad swoim życiem i zaglądnąć w głąb serca,
  na rekolekcje w milczeniu,
  które odbędą się w dniach od 29 kwietnia do 2 maja
  w naszym domu na ul. Sobieskiego 7 w Nysie. • Czuwanie dekanalne w Ligocie Bialskiej

  Ligota Bialska 1" Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby wyprawił robotników na swoje żniwo" (Mt 9, 37b -38)


  W trwającym tygodniu modlitw o powołania do służby w Kościele zostałyśmy zaproszone do Ligoty Bialskiej, na czuwanie młodzieżówe z modlitwą za powołanych i o nowe powołania.

 • Dzień skupienia w Kluczborku

  DSC052639 kwietnia 2016r. u sióstr józefitek w Kluczborku na dniu skupienia zgromadziły się osoby konsekrowane naszej diecezji.

 • Katecheza w "Carolinum"

  Carolinum 1"Wszystko, co uczyniliście
  jednemu z tych braci
  Moich najmniejszych,
  Mnieście uczynili"

 • Niedziela powołaniowa w Kępnicy

  Kępnica 2W Niedzielę Miłosierdzia Bożego gościłyśmy w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny w Kępnicy, gdzie zaproszone przez księdza Proboszcza Romana Dyjura, starałyśmy się przybliżając posługę sióstr naszego Zgromadzenia, zmobilizować parafian do świadczenia konkretnych uczynków miłosierdzia względem bliźnich.

 • Śniadanie wielkanocne dla samotnych i ubogich

  Śniadanie wielkanocne 1Jak co roku od kilkunastu już lat w Poniedziałek Wielkanocny przy pomocy sióstr elżbietanek oraz wolontariuszy, dzięki życzliwości dyrekcji "Carolinum", Wspólnota Apostolska św. Elżbiety zorganizowała posiłek świąteczny dla ludzi samotnych, potrzebujących i ubogich.

 • Życzenia wielkanocne

  2„Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego:

  Powstał, nie ma Go tu”  Mk 16,6

 • Wielka Sobota

  Wielka Sobota 1Wielka Sobota jest dniem czuwania przy Chrystusie, którego ciało spoczywa w grobie. Dzisiaj nie odprawia się Mszy św. ani innych nabożeństw. Jedynym elementem liturgicznym jest sprawowanie Liturgii Godzin. Ten dzień ciszy, nacechowany zadumą, skupieniem i milczeniem winien być czasem modlitwy i nawiedzenia Grobu Pańskiego, z pamięcią, że Grób ten opromienia pod osłoną chleba Uwielbiony i Zmartwychwstały Pan.

 • Wielki Piątek

  Wielki Piątek 2Wielki Piątek jest dniem ciszy i skupienia. Chcemy towarzyszyć naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi w Jego opuszczeniu, męce i śmierci, ktorą poniósł dla naszego zbawienia, pamiętając jednocześnie, że jest to dzień, kiedy mocniej powinniśmy akcentować chwałę odkupienia przez krzyż, niż poniżenie przez mękę.

 • Wielki Czwartek

  Wielki Czwartek 2W Wielki Czwartek  Mszą Wieczerzy Pańskiej cały Kościół rozpoczyna świętowanie Triduum Paschalnego. Jest to czas niezwykle ważny dla wszystkich chrześcijan, gdyż wspominamy wówczas najważniejsze tajemnice naszej wiary.

 • Wszystkim kapłanom...

  Wielki Czwartek 2013 6

  W świetlistej tajemnicy Trzech Wielkich Nocy
  u których progu stoimy,
  trzeba nam najpierw pochylić się
  nad wydarzeniami Wielkiego Czwartku,
  gdy Chrystus ustanawia Sakrament Kapłaństwa
  i wydaje się w Eucharystii,
  gdy na Jego Słowo chleb i wino
  przemieniają się w Jego Ciało i Krew.

 • Katecheza w Nowym Świętowie

  Nowy Świętów 3

  W dniu dzisiejszym miałyśmy okazję gościć w Szkole Podstawowej w Nowym Świętowie, niedaleko Nysy. Zostałyśmy zaproszone przez p.Marię, katechetkę, aby przeprowadzić w klasach 4 - 6 katechezę na temat tego jak my dzisiaj wypełniamy uczynki miłosierdzia.

 • Rekolekcje w Kłodnicy

  Kłodnica2016 1W dniu dzisiejszym gościłyśmy w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Kędzierzynie - Koźlu, gdzie w trzech grupach prowadziłyśmy rekolekcje wielkopostne. 

 • Miłosierni jak...

  skupienie03.2016Serdecznie zapraszamy młodzież żeńską szkół gimnazjalnych i średnich 12 - 13 marca na skupienie wielkopostne z cyklu: "Miłosierni jak...". W tym miesiącu rozważając kolejne uczynki miłosierdzia pochylimy się nad postacią bł. Jerzego Popiełuszki.

 • Pielgrzymka rowerzystów

  Rowerzyści 1Dnia 06 marca Klub Rowerowych Pielgrzymów im. bł. Marii Luizy Merkert przebyciem szlaku Śląskiej Samarytanki rozpoczął kolejny rok pielgrzymowania.

 • Rekolekcje szkolne w Roszowickim Lesie

  Roszowicki Las 4W dniach od 03 do 04 marca wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Roszowickim Lesie przeżywałyśmy rekolekcje wielkopostne. 

 • Rekolekcje w Gimnazjum nr 2 w Nysie

  gim nr2 62 marca odpowiadając na zaproszenie katechetów Gimnazjum nr 2 w Nysie - p.Renaty i p.Adriana, poprowadziłyśmy rekolekcje szkolne. Czas jaki został nam podarowany wykorzystałyśmy, aby powiedzieć uczniom o trzech niezwykle istotnych sprawach, fundamentalnych dla naszego życia: Bóg Cię kocha i umarł za Ciebie! Ja pierwsza ze wszystkich potrzebuję miłosierdzia! Niebo na Ciebie czeka, co robisz w perspektywie wieczności?

 • Spotkanie Młodzieży Elżbietańskiej

  Prezentacja1Kochana Młodzieży Elżbietańska oraz Wy,
  którzy chcecie należeć do tej grupy!

  Serdecznie zapraszamy 
  5 marca (sobota)
  na pierwsze oficjalne spotkanie ME.

 • Kapituła Prowincjalna w Nysie

  kapituła5Dnia 27 lutego 2016 r. odbyła się w Nysie Kapituła Prowincjalna, która miała na celu wybór dwóch delegatek na Kapitułę Generalną i przygotowanie ewentualnych propozycji, sugestii i życzeń.

 • Czuwanie wielkopostne w Rudziczce

  Rudziczka 5Już po raz drugi zostałyśmy zaproszone do Rudziczki na czuwanie modlitewne, gdzie dzięki życzliwości księdza Proboszcza Jana mogłyśmy w piątkowy wieczór wraz z wiernymi wioski i pobliskich miejscowości trwać na wspólnej modlitwie.

 • Droga Krzyżowa

  droga krzyżowa dzieci 1W drugą niedzielę Wielkiego Postu w kaplicy Domu Macierzystego mała miejsce nietypowa Droga Krzyżowa, przygotowana pod okiem sióstr przez wolontariuszy i starszą grupę dzieci z świetlicy środowiskowej.

 • Skupienie dziewczyn

  krzyzSerdecznie zapraszamy młodzież żeńską
  (szczególnie gimnazjalistki)
  na skupienie z cyklu:
  Miłosierni jak...
  W tym miesiącu pochylimy się
  nad postacią św.Franciszka z Asyżu.

 • Rekolekcje szkolne w Jaszkowej Dolnej

  Jaszkowa2016 46W dniach od 15 do 17 lutego gościłyśmy w Szkole Podstawowej w Jaszkowej Dolnej, gdzie zaproszone przez Księdza Proboszcza Dariusza Strzeleckiego głosiłyśmy rekolekcje szkolne pod hasłem: Miłosierni jak Ojciec.

 • Dzień chorego

  dzień chorego2016 6W miniony czwartek, wraz z całym Kościołem w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego.

 • Otwarcie Drzwi Jubileuszowych w Nysie

  otwarcie drzwi 3W Środę Popielcową w Bazylice Nyskiej miała miejsce inauguracja rozpoczętego w Kościele powszechnym 8 grudnia 2015r. Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Bazylika pw św. Jakuba i św. Agnieszki jest jednym z dwunastu kościołów wyznaczonych przez Księdza Biskupa Ordynariusza w diecezji opolskiej do zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 • Dzieci siostrom

  DSCN5196Wczoraj, 6 lutego 2016r. dzieci z naszej świetlicy przedstawiły przygotowany dla sióstr Domu Prowincjalnego program artystyczny z okazji zakończenia Roku Życia Konsekrowanego.

 • Spotkanie młodych

  kazamatkaSiostry Elżbietanki
  zapraszają  młodych ludzi
  na niezwykłe spotkanie w niezwykłym klimacie,
  w kazamacie przy Domu św. Karola w Koźlu.

   

   

 • Przyjęcie do postulatu

  DSCN5124Po dzisiejszch Nieszporach nasza aspirantka Ewelina po odbytej formacji w aspiranturze wewnętrznej, została w obecności całej wspólnoty przyjęta przez Siostrę Prowincjalną do postulatu Zgromadzenia. Na znak rozpoczynającego się nowego etapu formacji otrzymała czarną pelerynkę z białym kołnierzykiem.
  Naszej postulantce życzymy jeszcze większego rozkochania w Jezusie, gorącego pragnienia świętości i łaski wytrwania w powołaniu.

 • Uwierzcie na nowo w moc konsekracji!

  Gliwice2016 5Diecezja opolska i gliwicka zakończyły dzisiaj w Kościele Katedralnym pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach Rok Życia Konsekrowanego, który rozpoczął się w Kościele w pierwszą niedzielę Adwentu 2014 roku z woli Papieża Franciszka.

 • Rekolekcje z pisaniem ikony

  rekolekcje zimowe2016Serdecznie zapraszamy
  na rekolekcje zimowe
  dla dziewczyn szkół średnich i starszych,
  które odbędą się w dniach od 8 do 12 lutego
  w Domu Prowincjalnym w Nysie.

 • Obojętność, nienawiść, miłosierdzie...

  skupienie01 2016W miniony weekend na pierwszym w tym roku skupieniu zgromadziły się 34 dziewczyny z różnych miejscowości naszej diecezji, aby wspólne w rozpoczętym w Kościele Roku Jubileuszowym pochylić się nad tajemnicą Miłosierdzia. Skupienie wraz z siostrami poprowadził duszpasterz akademicki, ks. Jerzy Niedzielski.

 • Nieugięta w przeciwnościach

  spektakl 3Na deskach nyskiego Domu Kultury trzy razy miał miejsce dzisiaj spektakl o błogosławionej Marii Luizie Merkert pt: "Nieugięta w przeciwnościach". Autorką scenariusza jest Krystyna Wroniewicz, która po przebytej chorobie zmarła w styczniu ubiegłego roku. Kierowała ona grupą "Bajadera", która składa się z aktorów - amatorów. Po śmierci reżyserki grupa postanowiła doprowadzić rozpoczęte dzieło do końca.

 • Rekolekcje zakonne

  DSC06355Rekolekcje dla każdego z nas, również dla każdej siostry, są czasem zatrzymania i zamyślenia nas swoim życiem. To z jednej strony czas naszego wysiłku, aby skonfrontować przeszłość i teraźniejszość z Bogiem oraz zawierzyć Mu przyszłość, odczytać swoje powołanie w świetle Słowa Bożego, a także poszukiwać odpowiedzi na pytania dotyczące sensu życia, a z drugiej strony czas działania Boga, mocy Jego Słowa, miłości miłosiernej, która leczy i uzdrawia, czas doświadczania Jego bliskości i miłości, na której chcemy budować życie.

 • Orszak Trzech Króli

  orszak"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili"
  (Mt 25,40)

  Hasło tegorocznej edycji Orszaku Trzech Króli w Nysie brzmiało: "Nade wszystko miosierdzie"- Miłość. Pokój. Przebaczenie. Nawiązuje ono do wydarzeń jakie już dzieją się i jeszcze będą mieć miejsce bierzącego roku w całym Kościele. Orszak wyruszył z Rynku Solnego i przeszedł ulicami miasta pod nyską Bazylikę, gdzie słowo do licznie zgromadzonego tłumu skierował Pasterz naszej Diecezji, ks. Biskup Andrzej Czaja. Wezwał wszystkich przybyłych, aby jak mędrcy nie wracali do domów tą samą drogą, ale szli z odwagą niosąc Dobrą Nowinę wszystkim, którzy są daleko od Boga.

 • Z kolędą w Domu Sióstr Emerytek

  kolęda słowiańska2

   

  "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś
  niech kolęduje z nami cała ziemia.
  Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś,
  niech kolęduje z nami cały świat"

 • Skupienie dziewczyn

  skupienie plakatZapraszamy gimnazjalistki i dziewczyny szkół średnich
  na pierwsze w tym roku skupienie,
  które podejmie tamat miłosierdzia
  jako reakcji na zło istniejące w świecie.

 • Kolęda, czyli czym są odwiedziny duszpasterskie

  KolędaCo roku po obchodach Świąt Bożego Narodzenia rozpoczyna się we wszystkich parafiach tak zwana kolęda. Czym ona jest w istocie? Czy chodzi tylko o „zaliczenie” odwiedzin księdza w naszych domach?

 • Wigilia dla samotnych i ubogich

  wigilia dla ubogich5W polskiej tradycji Wigilia jest uważana za najbardziej rodzinny dzień w roku. Nie wyobrażamy sobie tego dnia bez uroczystej wieczerzy, przełamania się opłatkiem i kolędowania w gronie najbliższych nam osób. Tradycyjnie przy stole wigilijnym zostawiamy jedno puste miejsce, dla nieoczekiwanego gościa. Tymczasem wokół nas wielu ludzi spędza ten czas samotnie, bez rodziny, bez bliskich, czasami bez ciepłego posiłku.

 • Życzenia świąteczne

  życzenia2„Kiedy czcimy narodzenie Zbawiciela, 
  obchodzimy początek naszego własnego życia(…) 
  Wprawdzie powołanie każdego następuje w swojej kolei

  i synom Kościoła
  w różnych czasach i epokach żyć przypada,

  wszyscy jednak wierni – jacy żyli, żyją i żyć będą – (…)
  z Chrystusem wespół w tych narodzinach zrodzeni zostają”

  Św. Leon Wielki

 • Życzenia świąteczne

  życzenia„Bóg się rodzi, moc truchleje 
  Pan niebiosów obnażony.
  Ogień krzepnie, blask ciemnieje,
  ma granice Nieskończony” 
 • Wigilia dla dzieci

  DSCN4701Już tradycyjnie, jak co roku w ostatnią niedzielę przed świętami na naszej świetlicy środowiskowej w Domu Macierzystym miała dziś miejsce wigilia. Razem z dziećmi na wspólnej modlitwie, życzeniach i posiłku zgromadzili się licznie wolontariusze, osoby zaangażowane w pracę z dziećmi, Wspólnota Apostolska św. Elżbiety oraz siostry. 

 • Spotkanie opłatkowe osób konsekrowanych

  spotkanie opłatkoweW czasie oczekiwania na Narodziny Bożej Dzieciny osoby konsekrowane naszej diecezji 19 grudnia b.r. zgromadziły się wraz z Księdzem Biskupem Ordynariuszem Andrzejem Czają oraz Wikariuszem biskupim ds. życia konsekrowanego diecezji opolskiej Księdzem Andrzejem Demitrówem, w Biskupowie na dniu skupienia połączonym ze spotkaniem opłatkowym. Szczególnym tłem spotkania był rozpoczęty już w całym Kościele Nadzwycajny Jubileusz Miłosierdzia. 

 • "Na KOGO czekasz?" -Adwentowe skupienie dla dziewczyn

  Skupienie12 201512 - 13 grudnia 2015 r. w Domu Prowincjalnym w Nysie miało miejsce ostatnie w tym roku kalendarzowym skupienie dla dziewczyn. Dwadzieścia osiem uczestniczek wraz z siostrami i księdzem prowadzącym pochylało się nad tematem oczekiwania.
  Tradycyjnie już spotkanie rozpoczęło się Koronką do Bożego Miłosierdzia w której zawierzyliśmy Bogu czas skupienia. Po zapoznaniu i rozśpiewaniu, konferencję wygłosił ksiądz Arnold Klita, wikariusz Parafii Piotra i Pawła w Opolu. Wspólnie zastanawialiśmy się nad naszym człowieczeństwem. Ksiądz Arnold uświadomił nam, że pustkę jaką każdy z nas nosi w sobie na płaszczyźnie sfery duchowej może zapełnić tylko Bóg. Kiedy już doszliśmy do tego, że celem naszych oczekiwań jest Bóg, próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: "Na jakiego Boga czekam?" i "Komu tak naprawdę wierzę?".