Skupienie z pieczeniem bułek

skupienie dziewczyn 112016 5417 listopada przypadało w Kościele wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. W związku z tym skupienie dziewczyn w tym miesiącu naznaczone było praktyczną stroną miłosierdzia świadczonego bliźnim, którego uczy nas św. Elżbieta. Za jej przykładem wyszłyśmy do ubogich, aby podzielić się z nimi naszym darem.

 

 W czasie naszego weekendowego spotkania upiekłyśmy bułki drożdżowe z marmoladą i zrobiłyśmy słodkie upominki z myślą św.Elżbiety, które w niedzielę, w dzień kończący Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, rozdałyśmy ludziom ubogim. Dla wielu z nas zetknięcie z osobami, do których poszłyśmy było niezwykłym doświadczeniem, które na długo pozostanie w naszych sercach. Rozdając upieczone przez nas bułki, zostałyśmy stokroć bardziej obdarowane - słowami wdzięczności, wzruszeniem, uśmiechem, spojrzeniem, które zawierało więcej niż słowa. Było to z pewnością spotkanie z Chrystusem w drugim człowieku.

skupienie dziewczyn 112016 11 skupienie dziewczyn 112016 19 skupienie dziewczyn 112016 26

W czasie spotkań modlitewnych rozważałyśmy to, co dzieje się aktualnie w naszym polskim Kościele. Poprzez modlitwę, Adorację Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź świętą, przygotowałyśmy się do aktu intronizacji, którego dokonałyśmy w niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przed Najświętszym Sakramentem, wybierając Chrystusa na naszego Pana i Króla.

skupienie dziewczyn 112016 42 skupienie dziewczyn 112016 43 skupienie dziewczyn 112016 45

Zobacz zdjęcia