Kwietniowe skupienie dla dziewczyn

Skupienie dziewczyn 04 2017 26W ostatni weekend kwietnia w naszym domu odbyło się co miesięczne skupienie dla dziewczyn, które wraz z siostrami poprowadził ks. Krzysztof Wycisk, a tematem przewodnim była wdzięczność. W spotkaniu wzięło udział 21 dziewczyn z różnych miejscowości naszej diecezji i nie tylko.

 

Skupienie dziewczyn 04 2017 9

 

 

Czy sobie to uświadamiamy czy nie, każdy z nas w swoim życiu ma tysiące powodów, dla których powinniśmy okazywać wdzięczność. Często narzekamy. Marudzenie i pesymizm wdarły się do naszego życia i są nieodłącznym elementem niemal każdego dnia. 

 

Skupienie dziewczyn 04 2017 30

Nie podoba nam się dzisiejsza pogoda, rano nie chce nam się wstać z łóżka, ciągle mamy jakieś "ale" do naszego wyglądu, niedostrzegamy swoich talentów, a inni mają lepiej i łatwiej od nas. Znamy to. 

Skupienie dziewczyn 04 2017 28

Tymczasem warto zauważyć dobro, które dzieje się wokoło, bo jest go zdecydowanie więcej. 

Ewangelia o dziesięciu trędowatych uzdrowionych przez Jezusa, z których tylko jeden wrócił, aby podziękować za dokonany cud, mówi o pięknie wdzięczności. Starałyśmy się ją odegrać, aby jeszcze mocniej doświadczyć jak ważne jest dziękowanie. Film, który zobaczyłyśmy uświadomił nam, jak bardzo nieuświadamiamy sobie w codziennym życiu tego, że wszystko jest darem, niezasłużonym darem, który otrzymaliśmy. O postawę wdzięczności względem Boga i zdolność patrzenia na świat, drugiego człowieka i siebie same z wdzięcznością modliłyśmy się w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu i Eucharystii. A po uzdrowienie poszłyśmy do samego Boga w czasie Sakramentu Pokuty.

Zobacz zdjęcia