Skupienie dziewczyn

Skupienie dziewczyn maj 2017W miniony weekend w naszym domu odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym skupienie dla dziewczyn. Poprowadził je ks. Stanisław Zioła, który starał się poprowadzić nas przez temat modlitwy. Każda z nas stanęła przed zadaniem odpowiedzenia sobie na pytanie: Gdybym wiedziała, że Bóg za mojego życia nie spełni żadnej mojej prośby, czy trwałabym przy Nim?

 

Pan Bóg wie najlepiej czego nam potrzeba, ale chce abyśmy zwracali się do Niego z naszymi prośbami. Musimy jednak pamiętać, że On wysłuchuje nas zgodnie ze swoją wolą. Żadna modlitwa nie jest daremna, ale nie zawsze otrzymujemy to o co prosimy, tak jak my tego oczekujemy. Trzeba nam ufać Panu Jezusowi i umieć dostrzegać Jego odpowiedzi na nasze modlitwy.

Skupienie dziewczyn maj 2017 6Skupienie dziewczyn maj 2017 20Skupienie dziewczyn maj 2017 82

Czas naszego supienia minął jak zawsze bardzo szybko, ale radośnie i w atmosferze wzajenej życzliwości. Każda z nas miała możliwość spotkać Pana Jezusa w Eucharystii, w Sakramencie Pokuty i Pojednania, w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Z zaciekawieniem wysłuchałyśmy konferencji ks. Stanisława i jego osobistego świadectwa o tym jak Pan Bóg wysłuchuje naszych modlitw, choć czasem widać to dopiero z perspektywy czasu. Nie zabrakło też okazji do spotkania z drugim człowiekiem, czasu na rozmowy, wspólną zabawę i dzielenie się radością spotkania. 

Skupienie dziewczyn maj 2017 30Skupienie dziewczyn maj 2017 31 Skupienie dziewczyn maj 2017 63

Zobacz zdjęcia