Relacja z rekolekcji letnich

Rekolekcje letnie 2017 115Wraz z rozpoczynającym się czasem wakacji, w naszym domu w Nysie miały miejsce rekolekcje letnie dla dziewczyn, które zgromadziły 18 uczestniczek z różnych miejscowości naszej diecezji i nie tylko. Poprowadził je wraz z siostrami o. Roch OFM. Temat naszego zatrzymania dotyczył SPOTKANIA.

 

Każdy pełny dzień rekolekcji był pochyleniem się nad historią konkretnych bohaterów biblijnych, aby od nich uczyć się czym jest SPOTKANIE. Pierwszy dzień był zaproszeniem do spotkania ze sobą samą. Poprowadził nas do tego Jakub, który w swojej historii życia musiał spotkać samego siebie, aby zmienić sposób myślenia i spotkać prawdziwie drugiego człowieka, który spotkał Boga i to uzdolniło go do spotkania z człowiekiem. Drugi dzień dotyczył spotkania z Bogiem, a wzorem był dla nas Mojżesz. To od niego chciałyśmy uczyć się jak spotkać Boga żywego, który objawia się nam w naszym życiu. Do spotkania z drugim człowiekiem, spotkania, przez które Bóg dotyka naszego serca i je uzdrawia, poprowadziła nas Sara, bohaterka księgi Tobiasza.

Rekolekcje letnie 2017 6Rekolekcje letnie 2017 18Rekolekcje letnie 2017 48Rekolekcje letnie 2017 49

Każdy dzień opierał się na 4 stałych punktach: w czasie wprowadzenia słuchałyśmy konferencji o. Rocha, który starał się przedstawić nam historię poszczególnych osób, a także zwracał naszą uwagę na istotne momenty, które później miałyśmy odnieść do własnego życia. Wprowadzenie miało być dla nas światłem, abyśmy w czasie spojrzenia, umiały zatrzymać się nad wskazanym fragmentem Pisma Świętego i odpowiedzieć na pytania, które przenosiły tekst biblijny na nasze doświadczenie. Po Eucharystii i diakoniach, miało miejsce pogłębienie, w czasie którego sięgałyśmy głębiej w temat poprzez spotkania w grupach i rozmowy, a na koniec: doświadczenie – spotkanie ze sobą w czasie wykonywania zadania, spotkanie z Bogiem w czasie wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, ale przede wszystkim w czasie nocnej, indywidualnej Adoracji, a także spotkanie z człowiekiem w czasie agapy, gdzie mogłyśmy doświadczyć wspólnoty oraz podczas indywidualnych rozmów.

Rekolekcje letnie 2017 74Rekolekcje letnie 2017 85Rekolekcje letnie 2017 94Rekolekcje letnie 2017 102

Zobacz zdjęcia