Śniadanie wielkanocne dla samotnych i ubogich

Śniadanie wielkanocne 1Jak co roku od kilkunastu już lat w Poniedziałek Wielkanocny przy pomocy sióstr elżbietanek oraz wolontariuszy, dzięki życzliwości dyrekcji "Carolinum", Wspólnota Apostolska św. Elżbiety zorganizowała posiłek świąteczny dla ludzi samotnych, potrzebujących i ubogich.

 

Spotkanie rozpoczęło się wpspólną Eucharystią. Homilię wygłosił o. Tadeusz Panek SVD, który w swoim słowie starał się wlać w obolałe serca nadzieję zmartwychwstania, które dotyczy każdego z nas. Kaznodzieja skierował nasze oczy na pełną szczęścia i radości perspektywę wieczności, pomimo cierpienia i trudności, których dzisiaj doświadczamy. Podkreślił również, że Chrystus utożsamia się z każdym człowiekiem, szczególnie z tymi, którzy cierpią niedostatek, którzy się gubią, których dotyka jakiekolwiek cierpienie, samotność czy smutek. 

            Śniadanie wielkanocne 2        Śniadanie wielkanocne 3

            Śniadanie wielkanocne 4        Śniadanie wielkanocne 5

Posiłek wielkanocny tradycyjnie miał miejsce w sąsiednim "Carolinum". Panie kucharki ze Wspólnoty Apostolskiej przygotowały przystawki - sałatka jarzynowa, jajko, wędlina, ogórek i pomidor oraz ciepły posiłek - żurek z jajkiem i kiełbasą, a na drugie danie ziemniaki z kurczakiem i buraczki. Każdy uczestnik spotkania wychodząc otrzymał porcję ciasta.

           Śniadanie wielkanocne 7        Śniadanie wielkanocne 12

Posiłki były sprawnie roznoszone dzieki pomocy wolontariuszy świetlicy środowiskowej, młodzieży elżbietańskiej oraz uczniów "Carolinum".

           Śniadanie wielkanocne 8        Śniadanie wielkanocne 10

           Śniadanie wielkanocne 11        Śniadanie wielkanocne 13

W całości spotkania wszystkim gościom towarzyszył zespół muzyczny Parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie. Odwiedziła nas w tym roku również telewizja. Pani reporter przeprowadziła wywiad z s.Esterą oraz członkami Wspólnoty Apostolskiej, a także rozmawiała z uczestnikami śniadania wielkanocnego. Przebieg spotkania był transmitowany na żywo w TVP Opole. 

            Śniadanie wielkanocne 9        Śniadanie wielkanocne 6