Elżbietański dzień skupienia dla młodzieży

Skupienie młodzieży 112017 3018 listopada w naszym domu po raz pierwszy odbyło się skupienie dla młodzieży żeńskiej i męskiej. Przez niemal cały dzień pochylaliśmy się nad tematem wrażliwości i dobroci, próbując odpowiedzieć sobie na pytanie na ile ja jestem samarytaninem dla tych, których spotykam w moim życiu?

 

 

Nasz dzień skupienia przypadł w kończącym sie tygodniu świętowania przez siostry wspomnień dwóch wielkich kobiet: św. Elżbiety i bł. Marii Luizy Merkert, które świadcząc miłosierdzie osiągnęły świętość. Chcieliśmy więc wspólnie zastanowić się jak wygląda nasza gotowość służby, jak wypełniamy na codzień przykazanie miłości Boga i bliźniego oraz na ile potrafimy rezygnować z siebie i wyciągać dłoń do innych. Refleksji na ten temat miała pomóc konferencja, którą wygłosił ks. Piotr Burczyk, rozważania w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu, osobista modlitwa, rozmowy dotyczące proponowanych form wolontariatu, szczególnie projektu Syme.on, a także film, który zobaczyliśmy już na koniec naszego spotkania. Nie zabrakło również czasu na śpiew i budujące rozmowy, poznawanie siebie nawzajem i radość bycia we wspólnocie.

Skupienie młodzieży 112017 52Skupienie młodzieży 112017 91Skupienie młodzieży 112017 28

To był wyjątkowy czas, cieszymy się z każdej osoby, która zdecydowała się w taki sposób spędzić sobotę i zapraszamy na kolejne skupienie już 9-10 grudnia.

Zobacz zdjęcia