Skupienie adwentowe dla dziewczyn

Skupienie grudzień 2017 62W miniony weekend w naszym klasztorze miało miejsce ostatnie w tym roku skupienie dla dziewczyn. Poprowadził je o. Ryszard Gontarczyk, który próbował nam podpowiedzieć co i jak zrobić, aby Eucharystia nie była dla nas tylko nudnym obowiązkiem.

 

 Tradycyjnie już rozpoczęliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia, po której miało miejsce zapoznanie i omówienie regulaminu naszego skupienia. O godz. 16:00 ojciec Ryszard wygłosił konferencję, w której mówił o tym jak trudna i wymagająca jest aktywność wewnętrzna człowieka, niezbędna do tego, aby przeżyć dobrze Mszę świętą. Zwrócił też uwagę na poszczególne elementy Eucharystii, podpowiadając nam jaka w tych momentach powinna być nasza aktywność. Po niezwykle ciekawej konferencji, dla jej zobrazowania i pogłębienia oglądnęłyśmy film: „Największy z cudów”.

Skupienie grudzień 2017 3Skupienie grudzień 2017 7Skupienie grudzień 2017 8
Po kolacji spotkaliśmy się przed Jezusem, aby uwielbiać Go w Najświętszym Sakramencie. W czasie adoracji była okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania lub rozmowy. Na zakończenie Wystawienia Najświętszego Sakramentu miał miejsce poruszający moment spotkania z Jezusem twarzą w twarz, w wyjątkowej bliskości.
Skupienie grudzień 2017 27Skupienie grudzień 2017 28Skupienie grudzień 2017 33
Kolejnym punktem skupienia był pogodny wieczór, podczas którego w trzech grupach grałyśmy w gry planszowe. Jak przystało na adwent, był to czas bardzo radosny. Dzień zakończyłyśmy Apelem Jasnogórskim i wspólną modlitwą.
W niedzielny poranek odmówiłyśmy jutrznię, aby w ten sposób dobrze rozpocząć Dzień Pański. Po śniadaniu miała miejsce praca indywidualna, w czasie której każda z nas przygotowywała słoiczek z cytatami z Pisma Świętego na pozostałe dni Adwentu dla osoby, którą na początku skupienia losowałyśmy, aby objąć ją szczególną modlitwą.
Skupienie grudzień 2017 44Skupienie grudzień 2017 50Skupienie grudzień 2017 56
Punktem centralnym naszego spotkania była oczywiście Eucharystia, którą chyba każda z nas przeżyła dużo głębiej i piękniej niż zwykle, po tym jak przemedytowałyśmy wcześniejsze treści. Podczas homilii ojciec mówił o wierze, która jest konieczna do tego, aby spotkać Jezusa, a wcześniej na Niego oczekiwać.
Skupienie grudzień 2017 61Skupienie grudzień 2017 63Skupienie grudzień 2017 66
Po obiedzie wspólnie podsumowałyśmy skupienie, każda z nas podzieliła się jak przeżyła ten czas i co on wniósł do jej życia, a także ujawniłyśmy za kogo się modliłyśmy i przekazałyśmy sobie nawzajem wykonane słoiczki ze Słowem Bożym.
Skupienie grudzień 2017 13Skupienie grudzień 2017 73Skupienie grudzień 2017 14
Czas skupienia choć krótki, był bardzo intensywny i bogaty. Ufamy, że wyda on piękne owoce w życiu jego uczestniczek.

Zobacz więcej zdjęć