Nie jesteś zerem!

Skupienie luty2018 1Za nami pierwsze w tym roku skupienie! Odbyło się ono w dniach 24 - 25 lutego, jak zawsze w Domu Macierzystym sióstr elżbietanek. Przybyłyśmy na nie tłumnie, wszak temat nie byle jaki. Przez prawie dobę spędzoną razem pochylałyśmy się nad zagadnieniem dotyczącym wartości człowieka i próbowałyśmy znaleźć odpowiedź na pytanie: jak budować poczucie własnej wartości?

 

Wielce pomocna w poszerzeniu naszych horyzontów była konferencja ks. Tomasza Grucy, który w swoich rozważaniach nawiązywał do treści wypracowanych przez takie osoby jak ks. Piotr Pawlukiewicz czy ks. Krzysztof Grzywocz. Praca w grupach, która miała miejsce po konferencji, pomogła nam przenieść usłyszane treści na życie. Pogłębieniem tematu był zaproponowany film, a moment skonfrontowania go z własnym życiem nastąpił podczas wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
Skupienie luty2018 2Skupienie luty2018 3Skupienie luty2018 4
Pięknym doświadczeniem była dla nas Eucharystia o północy, kiedy mogłyśmy zgromadzić się wokół ołtarza i spotkać z Bogiem Miłości, który każdej z nas nadaje niepodważalną wartość i stworzył nas na swój obraz i podobieństwo. 
Skupienie luty2018 6Skupienie luty2018 7Skupienie luty2018 9
Aby usłyszane treści zbyt szybko nie uleciały, a pierwszy kryzys czy doświadczenie smutku nie spowodowały, że nasze poczucie własnej wartości znów osłabnie, w niedzielę wykonałyśmy "skarbonki wartości", które wypełniłyśmy dobrymi słowami o sobie nawzajem. Każda z nas w trudnym momencie będzie mogła wykorzystać jej zawartość, aby przypomnieć sobie, że jesteśmy piękne, wartościowe i niepowtarzalne, gdyż jesteśmy dziećmi Bożymi.
Skupienie luty2018 10Skupienie luty2018 11Skupienie luty2018 13
Oczywiście w czasie naszego skupienia nie zabrakło wspólnej zabawy, radości, dobrych spotkań i rozmów, a także chwil szaleństwa. Tradycyjnie już musiały być też planszówki i kisiel.
Skupienie luty2018 14Skupienie luty2018 16Skupienie luty2018 17

Zobacz więcej zdjęć