Wielkopostny dzień skupienia dla młodzieży

Skupienie wielkopostne 4

17 marca w naszym Domu na Sobieskiego 7 spotkała się młodzież, aby wspólnie przeżyć wielkopostny dzień skupienia, który miał na celu przygotowanie do przeżywania Triduum Paschalnego i odnowienie relacji z Tym, który oddał za nas swoje życie.

Spotkanie, w którym uczestniczyło 30 młodych osób, rozpoczęło się o godz. 10:00 zapoznaniem i integracją. O godz. 11:00 uczestniczyliśmy wspólnie w Eucharystii, której przewodniczył ks. Piotr Burczyk. W homilii wykorzystując motyw drogi i dynamikę stworzoną z nas wszystkich ksiądz Piotr mówił o hierarchii wartosci w naszym życiu i miejscu jakie każdy z nas daje w nim Jezusowi. 

 

 

 


Skupienie wielkopostne 1Skupienie wielkopostne 2Skupienie wielkopostne 3Skupienie wielkopostne 5
Po przerwie obiadowej miała miejsce konferencja na temat: "droga, którą warto pójść". O godz. 14:15 spotkaliśmy się w kaplicy, aby adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W czasie Adoracji każdy z nas pisał swój osobisty akt oddania Jezusowi Chrystusowi. Każdy z nas podjął wysiłek, aby w swoim sercu odpowiedzieć sobie na pytanie a jakim miejscu życia wiary dzisiaj jestem i jakie miejsce w moim życiu zajmuje Bóg. Na tyle na ile każdy z nas dzisiaj wierzy i potrafi, oddaliśmy nasze życie Jezusowi i prosiliśmy, aby On był naszym jedynym Panem.
Skupienie wielkopostne 6Skupienie wielkopostne 7Skupienie wielkopostne 8Skupienie wielkopostne 9
Skupienie wielkopostne 10Skupienie wielkopostne 11Skupienie wielkopostne 12Skupienie wielkopostne 13
Zaraz po spotkaniu z Panem, oglądaliśmy film: "Chata". Okazał się on dobrym podsumowaniem naszego dnia skupienia i wypełnieniem jego treści. Nasze wielkopostne skupienie zakończyliśmy wspólną modlitwą, która miała miejsce po kolacji.