JESTEM! Lednica 2018

lednica 262 czerwca na Polach Lednickich miało miejsce 22 w historii spotkanie młodych, które zostały zainicjowane przez  śp. o. Jana Górę OP. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyło hasło JESTEM. W tym niezwykłym wydarzeniu wzięła udział również grupa z Nysy, a w niej liczna grupa młodzieży elżbietańskiej.

 

Na spotkanie wyruszyliśmy już 1 czerwca o godz. 22:30 spod nyskiej Bazyliki w 53 osobowej grupie. Naszymi duchowymi opiekunami byli ks.Andrzej i ks.Tomasz. Miejsce w sektorze A zapewniło nam pełny i komfortowy udział w programie spotkania. Od godz. 12:00 do 13:00 wraz z siostrami innych prowincji pełniłyśmy dyżur w Centrum Powołaniowym.

lednica 9lednica 10lednica 13lednica 40
Spotkanie swą obecnością i wygłoszonym słowem ubogacił  Prymas Polski Wojciech Polak, abp Grzegorz Ryś oraz Pan Prezydent Andrzej Duda, który został zaproszony z okazji 100. rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości i z tej okazji Pan Prezydent ofiarował wszystkim uczestnikom spotkania flagi Polski. 

Tegoroczne spotkanie było pięknym wydarzeniem, w którym każdy mógł doświadczyć jak cenny jest w oczach Pana Boga, jak wielką wartość posiada i jak bardzo jest niepowtarzalny. Staraliśmy się dostrzec swoje odbicie w lusterkach, które otrzymaliśmy, na których wyryta była twarz Chrystusa. W tym spojrzeniu Boga odkrywaliśmy nasze JESTEM, oddawaliśmy Mu naszą tęsknotę za byciem kochanymi i zdolnością do kochania. Doświadczając pełnego miłości spojrzenia Boga, odkrywając w Nim nasze JESTEM, zachwyceni naszym pięknem w Jego oczach, uczyliśmy się ten zachwyt przekazywać innym, patrzeć na innych oczami Jezusa i stawać się bezinteresownym darem dla drugiego człowieka. 
lednica 30lednica 37lednica 16lednica 52

Zobacz więcej zdjęć