Słowa mają moc! Używaj rozważnie.

Skupienie wrzesień 2018 20W miniony weekend w naszym klasztorze na Sobieskiego 7 miało miejsce pierwsze w tym roku szkolnym skupienie dla dziewczyn, które odbyło się pod hasłem: "Słowa mają moc! Używaj rozważnie." Spotkanie zgromadziło 17 dziewczyn z Opolszczyzny i nie tylko, a poprowadził je ks. Piotr Burczyk, proboszcz Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Nysie.

Pierwsze po wakacjach spotkanie w Domu Matki było czasem refleksji nad tym jakie znaczenie w naszym życiu mają słowa. W czasie konferencji zastanawialiśmy się dlaczego osoby, które się kochają mówią do siebie szeptem, albo w ogóle nie mówią, a świetnie się rozumieją, a osoby, które znajdują się w konflikcie krzyczą do siebie, a i tak się nie słyszą. Doszliśmy do wniosku, że natężenie dźwięku trzeba mierzyć odległością serca. W czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu dziękowałyśmy Bogu za ludzi, którzy kierowali do nas słowa, dzięki którym mogłyśmy wzrastać, budować poczucie własnej wartości, czuć się kochane i potrzebne. Oddawałyśt też ludzi, którzy ranili nas słowami, którzy zadawali nam ból i prosiłyśmy, by Pan uzdrowił to co te słowa pozostawiły w naszych sercach. Modliłyśmy się też o to, byśmy potrafiły używać słów, by błogosławić, a nie złorzeczyć, dobrze mówić o innych, a nie obgadywać, plotkować czy przeklinać. 
Skupienie wrzesień 2018 5Skupienie wrzesień 2018 24Skupienie wrzesień 2018 25Skupienie wrzesień 2018 28
W czasie naszego skupienia nie zabrakło czasu na dobre spotkania i rozmowy, wspólny śpiew i zabawę, wartościowy film, modlitwę i to, co jest najważniejsze - Eucharystię. Niedzielna Liturgia Słowa wpisując się bardzo precyzyjnie w temat naszego skupienia poprowadziła nas do Jezusa, który uzdrawia, który dotyka najpierw naszych uszu, byśmy słyszały, a słuchajac tego co piękne i dobre napełniały się tym po to, by później móc to dawać innym. Następnie Jezus dotyka naszego języka, by każda z nas odtąd używała go tylko w dobrych celach, tylko po to by mówić pięknie, by błogosławić. 
Skupienie wrzesień 2018 36Skupienie wrzesień 2018 38Skupienie wrzesień 2018 43Skupienie wrzesień 2018 71
Skupienie wrzesień 2018 75Skupienie wrzesień 2018 79Skupienie wrzesień 2018 81Skupienie wrzesień 2018 84