Jesteś TĘCZĄ!

skupienie padziernik 102

W miniony weekend w naszym domu miało miejsce skupienie dla dziewczyn, którego temat brzmiał: JESTEŚ TĘCZĄ! Zgromadziło ono 30 uczestniczek, które w chwili wolnej od szkoły i uczelni chciały spotkać się ze sobą nawzajem, z nami, a przede wszystkim z Bogiem.

 

 

Tradycyjnie już spotkanie rozpoczęło się Koronką do Bożego Miłosierdzia, w czasie której zawierzyłyśmy nasze spotkanie Miłosiernemu Panu, prosząc o serca otwarte na to, co dla nas przygotował. W kapitularzu miało miejsce zapoznanie i omówienie planu oraz regulaminu. O godzinie 16:00 ks. Piotr Burczyk wygłosił do nas konferencję. Opierała się ona o fragment z Ewangelii Marka o uzdrowieniu niewidomego. Ks. Piotr zaznaczył, że każdy człowiek w swoim życiu potrzebuje na pewnym etapie uzdrowienia. Pokazał nam drogę wychodzenia z ciemności do światłości i podkreślił jak ważne jest, aby był obok nas ktoś, kto sprawi, że będziemy czuć oparcie. Mówił zarówno o Bogu, jak i drugim człowieku.
skupienie padziernik 1skupienie padziernik 9skupienie padziernik 13skupienie padziernik 16
skupienie padziernik 29Po konferencji obejrzałyśmy film: „Trolle”. Podczas oglądania miałyśmy skupić się na postawie głównych bohaterów i procesie przechodzenia „od szarości do koloru”. Miałyśmy sobie uświadomić również jak ważną rolę w tym procesie odgrywa druga osoba. Po kolacji i chwili przerwy miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której był również okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Podczas trwania przed Panem uświadamiałyśmy sobie na nowo, że światłem w naszym życiu jest Jezus, że to On jest Tęczą, z której my napełniamy się kolorami, że mamy być pryzmatem rozszczepiającym to Światło, że mamy Jego światło odbijać i nieść innym.

Późnym wieczorem, w kaplicy Świętej Rodziny przeżyliśmy nabożeństwo „Exodus”, zbudowane na wzór Wigilii Paschalnej. Jak niegdyś Izraelici wychodząc z Egiptu przeszli przez Morze Czerwone, tak my przechodziłyśmy z niewoli do wolności, z ciemności do światła, z szarości do koloru… W czasie nabożeństwa mogłyśmy też odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne i świadomie wybrać Jezusa jako Światło naszego życia, które będziemy odbijać w świecie.
skupienie padziernik 37skupienie padziernik 43skupienie padziernik 51skupienie padziernik 58

Niedzielę rozpoczęłyśmy od jutrzni, po której udałyśmy się na śniadanie. Jako że mamy miesiąc październik nie mogło zabraknąć również modlitwy różańcowej. Był też czas na podsumowanie, dzielenie się tym co przeżyłyśmy oraz robienie pamiątkowej tęczy. Skupienie zakończyłyśmy Eucharystią.
skupienie padziernik 79skupienie padziernik 88skupienie padziernik 105skupienie padziernik 129
Kochane dziewczyny! Pamiętajcie, że jesteście prawdziwymi TĘCZAMI, które lśnią wieloma barwami jak prawdziwe cuda. Nie pozwólcie, aby ktokolwiek i cokolwiek zgasiło Wasz blask lub odebrało kolor.

Zobacz więcej zdjęć