Z młodzieżą w Domu Pomocy Społecznej w Grabinie

Kolędowanie w Grabinie 1W czwartek 17 stycznia wraz z młodzieżą należącą do działającej już rok w Nysie grupy Syme.On odwiedziłyśmy naszą placówkę w Grabinie, gdzie znajduje się Dom Pomocy Społecznej dla kobiet. Dzięki otwartości sióstr mogliśmy wraz z podopiecznymi oraz personelem spotkać się na wspólnym kolędowaniu.

Dla każdego z nas, szczególnie dla młodzieży, było to piękne doświadczenie spotkania, w którym mogliśmy podarować drugiemu człowiekowi uśmiech, dobre słowo, życzliwość i czas. Paradoksalnie każdy z nas więcej otrzymał niż dał, choć przecież pojechaliśmy tam, aby coś podarować mieszkankom DPS-u. Czas spędzony w Grabinie był dla nas nie tylko chwilą radości i wspólnej zabawy, ale przede wszystkim niezwykle cenną lekcją życia, na której uczyliśmy się dawać i brać, a także przełamywać nasze bariery i nie raz lęki.
Kolędowanie w Grabinie 2Kolędowanie w Grabinie 3Kolędowanie w Grabinie 4Kolędowanie w Grabinie 5
Dziękujemy zarówno mieszkankom domu, pracownikom jak i siostrom za przesympatyczne przyjęcie, okazaną życzliwość, otwartość i wspólnie spędzone popołudnie. Cieszymy się, że w duchu naszej grupy, zgodnie z jej ideą, mogliśmy być blisko drugiego człowieka, człowieka starszego i bardziej doświadczonego życiem. 
Kolędowanie w Grabinie 6Kolędowanie w Grabinie 7Kolędowanie w Grabinie 8Kolędowanie w Grabinie 9
Kolędowanie w Grabinie 10Kolędowanie w Grabinie 11Kolędowanie w Grabinie 12Kolędowanie w Grabinie 13