Spędziłam weekend z Bogiem

skupienie luty 2019 5315 młodych dziewczyn szkół średnich i studentek skorzystało z zaproszenia, aby spędzić weekend z Bogiem. W tym miesiącu w czasie naszego skupienia próbowałyśmy odkryć w jakiego Boga wierzymy i Kim tak naprawdę jest Ten, o który mówię "mój Bóg".

 

Nasze spotkanie bazowało na filmie "Chata", w którym przyglądałyśmy się poszczególnym Osobom Boskim. Choć nie jest on traktatem o Trójcy Świętej, zaczerpnęłyśmy z niego wiele obrazów, które pomogły nam powiedzieć coś na temat Boga oraz Jego relacji do człowieka. Podczas Adoracji zostałyśmy zaproszone do podróży do własnego wnętrza, aby odkryć jaki mam obraz Boga i w czasie modlitwy powoli go oczyszczać Słowem Bożym. Słuchałyśmy co Jezus mówi nam o Ojcu w przypowieści z 15 rozdziału Ewangelii wg św. Łukasza.

skupienie luty 2019 10skupienie luty 2019 14skupienie luty 2019 24
Niedziela postawiła przed nami trudne zadanie odpowiedzi na pytanie kim jest Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. W grupach pracowałyśmy nad tym, aby pogłębić nieco wielką tajemnicę naszej wiary odnośnie Trójcy Świętej, a niezbędne w tym okazały się Pismo Święte i Katechizm Kościoła Katolickiego. Punktem centralnym skupienia była oczywiście Eucharystia, a więc spotkanie z tym, którego zaproszenie przyjęłyśmy. 
skupienie luty 2019 55skupienie luty 2019 61skupienie luty 2019 35

Podczas naszego spotkania nie zabrakło czasu na wspólne rozmowy, dzielenie się radością bycia razem i budowanie wspólnoty. A w dobrym towarzystwie czas szybko leci, skupienie skończyło się szybciej niż zazwyczaj, choć trwało dłużej niż zawsze. 
skupienie luty 2019 40skupienie luty 2019 50skupienie luty 2019 70

Zobacz więcej zdjęć