Rekolekcje w ciszy

rekolekcje w ciszy 67Dziewięć młodych, odważnych i szalonych dziewczyn zdecydowało się w pierwsze dni maja uczestniczyć w rekolekcjach w milczeniu - bez telefonów, bez internetu, bez rozmów! Niemożliwe? A jednak, one dały radę!

 

 

Rekolekcje rozpoczęły się 2 maja, a zakończyły w niedzielne południe 5 maja. Przez dwa pełne dni uczestniczki rekolekcji pochylały się nas Słowem Bożym zgłębiając je metodą lectio divina, modliły się Liturgią Godzin, uczestniczyły w Eucharystii i podejmowały trud spotkania się ze sobą. Pierwszego dnia naszego milczenia Pan Bóg prowadził nas na spotkanie ze sobą poprzez rozważanie spotkania pod Cezareą Filipową, gdzie Szymon wyznał wiarę, iż Jezus jest Mesjaszem, a następnie Jezus zmienił mu imię na Piotr. Drugiego dnia poprowadził nas nad jezioro, gdzie po swym Zmartwychwstaniu ukazał się uczniom, a tam każdą z nas pytał: "... czy miłujesz mnie więcej aniżeli ci?"
rekolekcje w ciszy 3rekolekcje w ciszy 7rekolekcje w ciszy 41rekolekcje w ciszy 51
Czas rekolekcji był dla każdej z nas szansą sprawdzenia swoich sił i motywacji, ale przede wszystkim możliwością spojrzenia w swoje serce, by tam spotkać się ze swomi pragnieniami i usłyszeć głos Boga, który chce mojego szczęścia i ma dla mnie wspaniały plan. Był to czas pytań i odpowiedzi, zmagań ze sobą i odpoczynku przy Sercu Boga, walki i doświadczania wygranej.

Zobacz więcej zdjęć