Wyspa marzeń

phoca thumb l skupienie maj 2019 14W miniony weekend 25 - 26 maja pomimo wielu niedogodności związanych z terminem, odbyło się skupienie dla młodzieży żeńskiej. Temat jaki podjęłyśmy był związany z marzeniami i ich rolą w naszym życiu.

 

 

skupienie maj 2019 19Rozważania jakie podjęłyśmy w czasie skupienia, w celu zgłębienia tematu były oparte na adhortacji posynodalnej Ojca Świętego Francisza "Christus vivit", skierowanej szczególnie do ludzi młodych. Papież podkreślił, że młodość charakteryzuje się marzeniami, które nabierają kształtu, relacjami, które są coraz bardziej spójne i zrównoważone, próbami i eksperymentami, decyzjami, które stopniowo budują projekt życia. Czas skupienia był dla nas zproszeniem by zastanowić się nad swoimi marzeniami i dołożyć małą cegiełkę do projektu jakim jest życie każdej z nas.

W czasie konferencji o. Ryszard Gontarczyk przedstawił nam omawiany temat od strony psychologicznej. Przekazał nam wiele ważnych kwestii dotyczących funkcjonowania marzeń w naszej sferze psychicznej, ich wpływu na emocje, a na koniec przeniósł je na płaszczyznę duchową. 
skupienie maj 2019 41skupienie maj 2019 42skupienie maj 2019 49skupienie maj 2019 40
Oczywiście w czasie naszego skupienia był czas na modlitwę, medytację, reflekscję, ale i na budujące rozmowy, wspólną zabawę i odpoczynek.
skupienie maj 2019 5skupienie maj 2019 6skupienie maj 2019 13skupienie maj 2019 36

"Młodzi, nie rezygnujcie z tego, co najlepsze w waszej młodości, nie patrzcie na życie z balkonu. Nie mylcie szczęścia z kanapą i nie spędzajcie całego życia przed ekranem. Nie stawajcie się też smutnym widowiskiem porzuconego pojazdu. Nie bądźcie zaparkowanymi autami, ale raczej pozwólcie, by rozkwitły wasze marzenia i podejmujcie decyzje. Ryzykujcie, nawet jeśli popełnicie błędy. Nie żyjcie, byle przeżyć z duszą znieczuloną, i nie patrzcie na świat tak, jakbyście byli turystami. Róbcie raban! Przepędźcie paraliżujące was lęki, byście się nie stali młodymi mumiami. Żyjcie! Weźcie się za to, co w życiu najlepsze! Otwórzcie klatki i wyfruńcie! Proszę was, nie przechodźcie na przedwczesną emeryturę." (Christus vivit 143)

Zobacz więcej zdjęć