Wiesz, że Cię kocham

Lednica 14„Podnoszę głowę, bo wiem, że mnie kochasz, otwieram się na Twoje słowa. Każdego dnia zaczynam od nowa.” To jest fragment hymnu tegorocznej Lednicy. Z tymi słowami, śpiewając, tańcząc i modląc się przeżyłam cudowny czas z tysiącami młodych ludzi zebranych 1 czerwca na polach lednickich.

W czasie tegorocznego spotkania wykonywaliśmy mnóstwo różnych symboli i gestów. Najbardziej poruszyły i wzruszyły mnie trzy momenty. Pierwszym z nich była procesja sióstr zakonnych główną aleją, gdzie szłyśmy do księdza Prymasa , który przekazał nam symbolicznie przebaczenie i miłość Jezusa do człowieka. Z tym gestem i tym przesłaniem udałyśmy się do sektorów, by w imieniu Jezusa przytulić drugiego człowieka i pokazać jak bardzo Bóg nas kocha. Był to niezwykle wzruszający moment dla wielu młodych ludzi, którzy w większości przyjechali właśnie po to, by usłyszeć Boga w drugim człowieku oraz, że Bóg ich  kocha, bez względu na to jak żyją.
Lednica 15Lednica 16Lednica 17Lednica 10
Drugim momentem była modlitwa za kapłanów. Każdy z nas miał znaleźć księdza w swoim sektorze, podejść do niego, wyciągnąć ręce nad nimi i się pomodlić. Księża mieli założyć stuły, uklęknąć i otworzyć się na modlitwę. Modlitwa była prowadzona ze sceny, ale była tak piękna i wzruszająca, że nie jednemu popłynęła łza z oczu. Ja miałam przed sobą trzech młodych księży. Jeden z nich płakał jak małe dziecko. A ja oraz osoby zebrane wokoło - razem z nim. Po modlitwie wszyscy zaczęli klaskać i dziękować za nich. Większość z nas uświadomiła sobie wtedy, że mamy wspaniałych księży, dzięki którym mamy Jezusa Eucharystycznego. To było wielkie dziękczynienie Bogu za kapłanów.
Lednica 1Lednica 2Lednica 3Lednica 4
I ostatnim gestem był moment, kiedy każdy z nas miał podejść do drugiego człowieka, dać błogosławieństwo robiąc znak krzyża na czole, mówiąc przy tym „Ty wiesz, że Cię kocham”. Nie da się opisać tego co wtedy każdy z nas czuł. Była radość, szczęście, łzy wzruszenia i myślę, że dla większości uświadomienie sobie, że Bóg naprawdę nas kocha. Mimo naszej grzeszności, odchodzenia od Niego i często w codzienności życia bez Boga. Bóg dał nam wolną wolę i nie może zmusić nas do kochania, a Sam choć Wszechmocny, nie potrafi tylko jednego - nie potrafi nie kochać. Kocha nas bezgranicznie, szalenie i życzę każdemu takich doświadczeń jakie stały się moim udziłem na tegorocznej Lednicy. Myślę, że już na zawsze w moim sercu będę słyszała słowa „Ty wiesz, że Cię kocham”
Lednica 5Lednica 6Lednica 7Lednica 8
Lednica 9Lednica 11Lednica 12Lednica 13