Imieniny s.Prowincjalnej Marty

Imieniny s 329 lipca w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie św. Marty, jednej z przyjaciół Jezusa, która przyjęła Go w gościnę do swojego domu w Betanii, gdzie mieszkała wraz ze swoją siostrą Marią i bratem Łazarzem. Dla naszej wspólnoty zakonnej jest to dzień bardzo uroczysty, gdyż świętujemy imieniny naszej Siostry Prowincjalnej Marty. 

Rano uczestniczyłyśmy w Eucharystii, która była sprawowana w intencji Siostry Prowincjalnej. Po mszy świętej miały miejsce życzenia i świętowanie przy stole w refektarzu. Przez cały dzień przez nasz dom przewijali się goście, szczególnie kapłani i siostry z naszych placówek. Po popołudniowej kawie spotkaliśmy się na grillu w ogrodzie Domu św. Elżbiety, gdzie prawie wszystkie siostry dwóch największych wspólnot naszej Prowincji mogły wspólnie świętować imieniny Matki naszej wspólnioty prowincjalnej oraz imieniny Siostry Wikarii Ignacji, które obchodzić będziemy 31 lipca. Był to czas niezwykle radosny, ale i wzruszający, pełen pięknych spotkań i rozmów, czas smakowania życia wspólnotowego, które jest istotą życia zakonnego, czas łączenia pokoleń, gdzie obok siebie usiadły i bawiły się najmłodsze z najstarszymi siostrami Prowincji, czas doświadczania prawdy, że gdzie ludzie gromadzą się w imię Jezusa, tam rzeczywiście On jest pośród nich. Bo tak jak doświadczamy Go w kaplicy, w czasie modlitw i przy pełnionych posługach, tak samo dziś w sposób szczególny odczułyśmy że, On jest z nami, gdy przeżywamy rekreacje, gdy się bawimy, cieszymy życiem i sobą nawzajem. Rzeczywiście wspólnota jest nieocenionym darem, bezcennym skarbem, który trzeba pielęgnować, o który trzeba się troszczyć, aby móc widzieć jego blask i piękno.

Bądź uwielbiony Boże, za dar naszej wspólnoty! Bądź uwielbiony Panie, za dar naszych Kochanych Sióstr Przełożonych, które z wielką miłością i troską dbają o naszą rodzinę zakonną, a z powodu których mogłyśmy przeżywać to wspaniałe świętowanie! 
Imieniny s 1Imieniny s 2Imieniny s 4Imieniny s 5
Imieniny s 6Imieniny s 7Imieniny s 8Imieniny s 10
Imieniny s 11Imieniny s 12Imieniny s 9Imieniny s 13
Imieniny s 14Imieniny s 15Imieniny s 16Imieniny s 17
Imieniny s 18Imieniny s 19Imieniny s 20Imieniny s 21
Imieniny s 22Imieniny s 23Imieniny s 24Imieniny s 25
Imieniny s 26Imieniny s 27Imieniny s 28Imieniny s 29