U św. Józefa w Lasku Prudnickim

lasek prudnicki 24W poniedziałek, 14 września siostry z trzech elżbietańskich wspólnot spotkały się w lasku w Prudniku, gdzie znajduje się sanktuarium św. Józefa. Święty Józef jest szczególnym patronem naszego Zgromadzenia i bieżący rok formacji ustawicznej jest poświęcony właśnie jemu: "Święty Józef - człowiek wiary i czynu, przykładem życia w ukryciu, milczeniu i prostocie".

 

 

Nasze "pielgrzymowanie" do Opiekuna Świętej Rodziny rozpoczęłyśmy różańcem w grocie lourdzkiej, w którym poleciłyśmy wszystkie sprawy naszego Zgromadzenia. O 15:00 zgromadziłyśmy się wokół ołtarza na wspólnej Eucharystii, którą sprawował o. Ksawery OFM. W wygłoszonym słowie pozostawił nam pod rozwagę pytanie na ile duchowość św. Józefa jest bliska każdej z nas, bo nie raz zachwycamy się postacią Cieśli z Nazaretu, ale gdy Bóg oczekuje od nas postawy zaufania i przyjmowania Jego woli na wzór Józefa, okazuje się, że się buntujemy i pozostaje tylko zachwyt bez chęci do naśladowania. W sanktuarium św. Józefa modliłyśmy się szczególnie o łaskę nowych powołań do naszej wspólnoty.
lasek prudnicki 11lasek prudnicki 12lasek prudnicki 13lasek prudnicki 22
Po zakończonej Eucharystii miała miejsce przerwa na kawę i coś słodkiego. Czas rekreacji ubogacili ojcowie i bracia franciszkanie tamtejszej wspólnoty. Jako że lasek w Prudniku to również miejsce internowania kard. Stefana Wyszyńskiego miałyśmy okazję do odwiedzenia celi, w której przebywał w czasie uwięzienia i wysłuchania kawałka historii dotyczącej tego faktu. Czas naszej pielgrzymki zakończyłyśmy nabożeństwem ku czci św. Józefa zawierzajac Bogu rozwój duchowy i liczebny naszego Zgromadzenia oraz intencje z którymi każda osobiście przybyła do Świętego Patrona. 
lasek prudnicki 37lasek prudnicki 26lasek prudnicki 38lasek prudnicki 31

Zobacz zdjęcia