Wielkopostne skupienie Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety

1W czwartek 18 marca br.  odbyło się w naszym domu skupienie Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety. Zachowując obowiązujące zasady reżimu sanitarnego zgromadziliśmy się w Kaplicy na konferencji, którą wygłosił dla nas o. Joachim Zok SVD. Ojciec w kontekście działalności Wspólnoty przypomniał nam, że musimy być miłosierni, że mamy hojnie rozdawać miłosierdzie potrzebującym. To jest naszą inwestycją w przyszłość, która zaowocuje w wieczności.

 

Drugim obliczem miłosierdzia jest to, które sami otrzymujemy: od Boga i od drugiego człowieka. I ono jest równie ważne jak to, które my świadczymy innym. Ojciec Joachim przypomniał nam również, że Bóg jest Tym, który potrafi nas słuchać. Dlatego też kolejnym punktem naszego spotkania była Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do skorzystania z sakramentu pokuty. Tak przygotowani mogliśmy rozpocząć Eucharystię. Rozważając Słowo Boże zastanawialiśmy się nad bożkami obecnego świata i nad swoimi bożkami, które ciągle tworzymy, jak kiedyś Naród Wybrany. Szukaliśmy tego co tak naprawdę stanowi centrum naszego życia i co jest jego celem.
2543
Pokrzepieni na duchu udaliśmy się do innego stołu. Tam w czasie przerwy nastąpiła dyskusja na temat usłyszanych treści i omówienie spraw bieżących.

Spotkanie zakończyliśmy Drogą Krzyżową oraz Koronką do Miłosierdzia Bożego powierzając Bogu nas samych, nasze rodziny oraz wszystkie Siostry Elżbietanki.