Posiłek wielkanocny dla ubogich

Śniadanie Wielkanocne 6Wielką radością była dla nas organizacja tegorocznego posiłku wielkanocnego dla osób ubogich i samotnych. Mimo panującej pandemii, z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego, udało nam się wydać 120 porcji świątecznego poczęstunku, w tym część porcji trafiło do noclegowni.

Wraz ze Wspólnotą Apostolską św. Elżbiety od kilku dni przygotowywałyśmy się do tego wydarzenia. Dzięki temu nasi Goście otrzymali coś na wielkanocne śniadanie: szynkę, jajko, pomidor i sałatkę ziemniaczaną oraz świąteczny obiad: żurek, kotlety mielone i ziemniaki z burakami. W paczce znalazł się też słodki dodatek: ciasto, babeczki, czekoladowy zajączek oraz kawa. Każdy otrzymał komplet 10 jednorazowych maseczek.
Śniadanie Wielkanocne 1Śniadanie Wielkanocne 2Śniadanie Wielkanocne 3Śniadanie Wielkanocne 4
Całemu spotkaniu towarzyszyło wiele radości. Nasi goście cieszyli się z możliwości spotkania, chociaż w tak bardzo okrojonych warunkach i z zachowaniem dystansu społecznego. Wdzięczne jesteśmy Bogu za możliwość organizacji tegorocznego poczęstunku wielkanocnego i dziękujemy wszystkim, którzy nam w tym pomogli.
Śniadanie Wielkanocne 5Śniadanie Wielkanocne 7Śniadanie Wielkanocne 8Śniadanie Wielkanocne 9
Śniadanie Wielkanocne 10Śniadanie Wielkanocne 11Śniadanie Wielkanocne 12Śniadanie Wielkanocne 13

Zapraszamy również do obejrzenia relacji Kuriera Opolskiego z tego wydarzenia: tutaj