Skupienie junioratu

Skupienie junioratu 11W dniach 7 - 9 listopada siostry junioraytki, a więc siostry w ślubach czasowych, przeżywały swoje skupienie. Był to czas zatrzymania i refleksji, pogłębiania życia duchowego i modlitwy, formacji zakonnej oraz dobrych, siostrzanych spotkań. Temat skupienia dotyczył wartości człowieka i był zaproszeniem do tego, by na nowo pochylić się nad zagadnieniami związanymi z naszą tożsamością.

Naszemu zatrzymaniu towarzyszył ks. Piotr Burczyk. Wspólnie staraliśmy się zastanowić nad tym, jaką wartość posiada człowiek i skąd ona wynika, co o niej stanowi, jakie są konsekwencje braku jej świadomości i co wnosimy do świata, gdy przeżywamy siebie jako wartość. W Słowie Bożym odkrywałyśmy to, jak On na nas patrzy i kim jesteśmy dla Niego. Choć są to rzeczy oczywiste i tak bardzo podstawowe, ważne jest uświadamianie sobie ciągle na nowo, że nie świat nadaje nam wartość, nie to co robimy, jak inni nas widzą, nie nasza produktywność i wydajność, ale Bóg i sam fakt tego, że jesteśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo. I choć nasze poczucie wartości jest różne, nie raz bardzo niskie, to każdy z nas posiada niepodważalną wartość jako osoba i tego nikt nam nie może odebrać. A przecież tyle jest w nas podobieństwa do Stwórcy! Trzeba to tylko odkryć.
Skupienie junioratu 14Skupienie junioratu 15Skupienie junioratu 17Skupienie junioratu 19
Bardzo potrzebny jest taki czas zatrzymania, gdy możemy posłuchać siebie i Boga, aby nabrać nowych sił i wrócić do codziennego życia ze świeżością, lepszym patrzeniem na rzeczywistość, nadzieją i entuzjazmem. Oby doświadczenie Słowa, głębokiego spotkania, słuchania i dotykania tego co istotne, zostawiło trwały ślad w naszych sercach i było pomocą w pięknym, odpowiedzialnym i świadomym przeżywaniu powołania. 
Skupienie junioratu 20Skupienie junioratu 23Skupienie junioratu 26Skupienie junioratu 29