W ostatni weekend przed Świętami Bożego Narodzenia spotkałyśmy się z dziewczynami w naszym klasztorze w iście świątecznej atmosferze. To nie było tradycyjne skupienie dla młodzieży, ale bardziej spotkanie świąteczne z liturgią Słowa, przełamaniem się opłatkiem, kolacją wigilijną. To było piękne i poruszające czuwanie.
Skupienie poprowadził ks. Piotr Mandala. Wygłosił on konferencję na temat oczekiwania, w której zadał nam bardzo istotne pytania, na które każda z nas powinna poszukać odpowiedzi, aby nasze oczekiwanie było bardziej świadome i owocne, abyśmy "dobrze" czekały i wiedziały na co i na kogo czekamy. Wokół tematu oczekiwania była również skoncentrowana wieczorna Adoracja Najświętszego Sakramentu, na której klęcząc przed Jezusem oddawałyśmy to, co w naszych sercach i prosiłyśmy, by właśnie na takim posłaniu się narodził.
W czasie naszego skupienia przeżywaliśmy też wieczór wigilijny, w czasie którego miło miejsce błogosławieństwo opłatków i składanie życzeń świątecznych z przełamaniem się opłatkiem. Odczytaliśmy też fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa i pomodliliśmy się w intencjach całego Kościoła, naszych rodzin i bliskich, ubogich i samotnych, a także o pokój na świecie. Po tej pięknej i oficjalnej części udaliśmy się na kolację wigilijną.
Dzień Pański rozpoczęliśmy od Eucharystii. IV Niedziela Adwentu zapowiadała, że Narodzenie Pana Jezusa już bardzo blisko. Przyglądaliśmy się w tym czasie Maryi i Elżbiecie, do której Matka Najświętsza zaniosła Jezusa. Temat dobrych spotkań rozwinęliśmy w medytacji nad Słowem Bożym, które miało miejsce po śniadaniu. Przed obiadem spotkałyśmy się jeszcze na pracy w grupach, aby podsumować i zebrać treści naszego skupienia.