Świąteczne skupienie dla dziewczyn

Skupienie 12 1W ostatni weekend przed Świętami Bożego Narodzenia spotkałyśmy się z dziewczynami w naszym klasztorze w iście świątecznej atmosferze. To nie było tradycyjne skupienie dla młodzieży, ale bardziej spotkanie świąteczne z liturgią Słowa, przełamaniem się opłatkiem, kolacją wigilijną. To było piękne i poruszające czuwanie.

Skupienie poprowadził ks. Piotr Mandala. Wygłosił on konferencję na temat oczekiwania, w której zadał nam bardzo istotne pytania, na które każda z nas powinna poszukać odpowiedzi, aby nasze oczekiwanie było bardziej świadome i owocne, abyśmy "dobrze" czekały i wiedziały na co i na kogo czekamy. Wokół tematu oczekiwania była również skoncentrowana wieczorna Adoracja Najświętszego Sakramentu, na której klęcząc przed Jezusem oddawałyśmy to, co w naszych sercach i prosiłyśmy, by właśnie na takim posłaniu się narodził. 
Skupienie 12 3Skupienie 12 5Skupienie 12 11Skupienie 12 2
W czasie naszego skupienia przeżywaliśmy też wieczór wigilijny, w czasie którego miło miejsce błogosławieństwo opłatków i składanie życzeń świątecznych z przełamaniem się opłatkiem. Odczytaliśmy też fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa i pomodliliśmy się w intencjach całego Kościoła, naszych rodzin i bliskich, ubogich i samotnych, a także o pokój na świecie. Po tej pięknej i oficjalnej części udaliśmy się na kolację wigilijną.
Skupienie 12 20Skupienie 12 29Skupienie 12 34Skupienie 12 36
Dzień Pański rozpoczęliśmy od Eucharystii. IV Niedziela Adwentu zapowiadała, że Narodzenie Pana Jezusa już bardzo blisko. Przyglądaliśmy się w tym czasie Maryi i Elżbiecie, do której Matka Najświętsza zaniosła Jezusa. Temat dobrych spotkań rozwinęliśmy w medytacji nad Słowem Bożym, które miało miejsce po śniadaniu. Przed obiadem spotkałyśmy się jeszcze na pracy w grupach, aby podsumować i zebrać treści naszego skupienia.
Skupienie 12 37Skupienie 12 42Skupienie 12 44Skupienie 12 45

Zobacz więcej zdjęć