Wigilia dla ubogich

Wigilia dla ubogich 15W tym roku, podobnie jak w roku poprzednim, ze względu na trwającą wciąż epidemię i nałożone obostrzenia, posiłek wigilijny dla osób ubogich i samotnych został rozdany w postaci pakietów żywnościowych. Ciepy posiłek wydawaliśmy w Wigilię 24 grudnia w godzinach od 11:30 do 12:30 przy naszym klasztorze. 

Każdy pakiet zawierał trzy ciepłe dania (barszcz z uszkami, pierogi z cebulką oraz ziemniaki z kapustą i rybą), konserwy rybne do chleba, porcje ciasta oraz słodkie dodatki (czekolada, ciastka i inne łakocie), a także życzenia z opłatkiem wigilijnym. Od godzin rannych członkowie Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety przygotowywali ciepłe posiłki, a siostry i wolontariusze dzielili żywność do specjalnych pojemników trzymających temperaturę oraz pakowali pakiety do torebek.
Wigilia dla ubogich 1Wigilia dla ubogich 2Wigilia dla ubogich 3Wigilia dla ubogich 4
Wigilia dla ubogich 12Wigilia dla ubogich 16Wigilia dla ubogich 17Wigilia dla ubogich 22
Gotowe paczki były rozdawane naszym gościom, którzy czekając na swoje porcje ubrali choinkę i kolędowali. Gdy nadszedł czas rozdawania posiłków najpierw wspólnie pomodliliśmy się, a w czasie wydawania posiłku śpiewaliśmy kolędy. Wielu naszych braci i sióstr przełamało się z nami opłatkiem i poświęciło czas na spotkanie i rozmowę. Z serca dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszom, a wśród nich całym rodzinom, którzy poświęcili czas na uczynek miłosierdzia, mimo zabiegania i domowych obowiązków  jakie niesie ze sobą dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Ale zapewne każdy z nas miał dzięki temu doświadczeniu poczucie, że więcej otrzymał, niż dał. 
Wigilia dla ubogich 5Wigilia dla ubogich 6Wigilia dla ubogich 7Wigilia dla ubogich 8
Wigilia dla ubogich 9Wigilia dla ubogich 10Wigilia dla ubogich 11Wigilia dla ubogich 13
Wigilia dla ubogich 14Wigilia dla ubogich 18Wigilia dla ubogich 19Wigilia dla ubogich 21