Skupienie dziewczyn - Kobiecy świat emocji

Skupienie dziewczyn 14W miniony weekend w naszym klasztorze miało miejsce skupienie dla młodzieży żeńskiej. W tym miesiącu tematem naszego spotkania były emocje, a przeżyty wspólnie czas pozwolił nam pochylić się nad ich bogactwem nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie. Wraz z siostrami skupienie poprowadził ks. Damian Staniek, wikariusz Parafii św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie.

W czasie konferencji wysłuchałyśmy bardzo  ciekawego i humorystycznego porównania emocjonalności kobiecej i męskiej. Ukazanie tych dwóch różnych światów odsłoniło przed nami nowe, bardzo ciekawe spojrzenie na emocje i ich przeżywanie przez nas i przez płeć przeciwną. Po konferencji był czas na praktyczne zgłębianie tematu uczuć. Poprzez szereg zadań w trakcie mini warsztatów poznałyśmy cały wachlarz różnych uczuć i emocji i ich podział, starałyśmy się zrozumieć czym one są i po co są nam potrzebne, uczyłyśmy się je nazywać i zaprzyjaźniać z nimi, bo przecież przychodzą, aby nam coś powiedzieć.
Skupienie dziewczyn 1Skupienie dziewczyn 2Skupienie dziewczyn 3Skupienie dziewczyn 4
Skupienie dziewczyn 5Skupienie dziewczyn 6Skupienie dziewczyn 12Skupienie dziewczyn 13
Poza tą częścią związaną bardziej z naszą sferą ludzką, był czas na kształtowanie sfery duchowej. Próbowałyśmy zobaczyć jak się mają uczucia do duchowości, poszukać fragmentów Pisma Świętego, które pokazują emocje i odkryć, że Pan Jezus przeżywał całe mnóstwo i to bardzo różnych emocji: od radości, czułości, wzruszenie i zachwytu aż po ból, strach, cierpienie i złość. Również w temacie uczuć została poprowadzona modlitwa Słowem Bożym i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Tekst, który nam towarzyszył w czasie adoracji to ewangeliczny opis uzdrowienia paralityka, a w niedzielę opis cudu na weselu w Kanie Galilejskiej, który rozważyliśmy w czasie homilii na Eucharystii.
Skupienie dziewczyn 8Skupienie dziewczyn 11Skupienie dziewczyn 10Skupienie dziewczyn 9
Dziękujemy za piękny czas skupienia i świadectwo wiary odważnych młodych dziewczyn, które bez wątpienia stanowią kwiat współczesnej młodzieży.

 Zobacz zdjęcia