Pierwsze spotkanie małżeństw za nami!

Spotkanie dla małżeństw 319 lutego w końcu udało się nam przeprowadzić przekładane już wcześniej z powodów epidemicznych spotkanie dla małżeństw. Był to piękny, głęboki i wyjątkowy czas, którego celem jest pogłębianie wiary, wspólna modlitwa, dzielenie się doświadczeniem, budowanie wspólnoty ludzi wyznających podobne wartości oraz formacja małżeństw. 

Inicjatywa zorganizowania tego typu spotkania zrodziła się z dialogu z małżeństwami, które wyraziły pragnienie tego typu spotkań, ale i podzieliły się doświadczeniem, że niejednokrotnie małżonkowie wspólnie nie mogą uczestniczyć w jakichkolwiek spotkaniach, ponieważ któreś z nich musi zostać z dziećmi. Wykorzystując miejsce, którego w klasztorze nie brak oraz bogactwo wspólnoty, zorganizowałyśmy opiekę nad dziećmi w czasie trwania spotkania, dlatego małżeństwa spokojnie mogły brać udział w zaproponowanych punktach programu. 
Spotkanie dla małżeństw 1Spotkanie dla małżeństw 2Spotkanie dla małżeństw 4Spotkanie dla małżeństw 5
Spotkanie dla małżeństw 6Spotkanie dla małżeństw 7Spotkanie dla małżeństw 8Spotkanie dla małżeństw 9

Skupienie rozpoczęliśmy od wspólnej Eucharystii, po której dzieci udały się na świetlicę, gdzie miały przygotowane gry i zabawy oraz katechezę, a dorośli wysłuchali konferencji, którą wygłosił ks. Andrzej Flak. Po obiedzie był czas na Adorację Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, a po niej spotkanie przy kawie i słodkim poczęstunku, który przygotowały panie. Motywem przewodnim naszego pierwszego spotkania była Kana Galilejska. 
Spotkanie dla małżeństw 13Spotkanie dla małżeństw 15Spotkanie dla małżeństw 11Spotkanie dla małżeństw 12
Spotkanie dla małżeństw 17Spotkanie_dla_małżeństw_10.jpgSpotkanie_dla_małżeństw_16.jpgSpotkanie_dla_małżeństw_14.jpg
Dziękujemy za piękny czas i do zobaczenia już w Wielkim Poście!