Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Kapituła 5 7W niedzielę 28 stycznia zakończyliśmy obrady Kapituły Prowincjalnej Wyborczej i Spraw. Podczas porannej Eucharystii dziękowałyśmy Dobremu Bogu za łaski, którymi obdarzył nas w minionych dniach i modliłyśmy się za Matkę Generalną M.  Rafaelę, s. Prowincjalną Mariannę z Zarządem oraz całą Prowincję Nyską.

Ostatnie spotkanie na Plenum rozpoczęłyśmy od medytacji na temat Męczennic Elżbietańskich, w czasie której rozważałyśmy ich pełne miłosierdzia życie i wierność aż po męczeńską śmierć. Po głosowaniach definitywnych nad statutami i uchwałami Prowincji przyszedł czas na słowa podsumowań. Jako pierwsza skierowała je do kapitulantek s. Prowincjalna Marianna, a następnie Matka Generalna M. Rafaela. Obrady zakończyliśmy podziękowaniami. 
Kapituła 5 1Kapituła 5 2Kapituła 5 5Kapituła 5 6Wspólnocie zostały również przedstawione nominacje: na urząd Ekonomki Prowincji została wybrana s. M. Marta Remiorz, a Sekretarką Prowincji s. M. Anna Bonk. 
Kapituła 5 8Kapituła 5 3Kapituła 5 4Kapituła 5 9

Z serca dziękujemy za modlitwę, życzliwość i każde dobre słowo. Niech Pan Bóg udziela swych łask nowemu Zarządowi i hojnie błogosławi w tej trudnej posłudze kierowania Prowincją.