Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Skupienie 7W dniach 12 - 13 marca w naszym klasztorze miało miejsce kolejne skupienie dla dziewczyn. Było to spotkanie, które podejmowało kolejne zagadnienie w tematyce odkrywania własnej tożsamości, a konkretnie tym razem pochylałyśmy się nad światem naszych marzeń i pragnień. 

Czas skupienia pozwolił nam zastanowić się nad tym, jakie pragnienia i marzenia nosimy w naszych sercach. Może pytanie jest banalne, ale okazuje się, że nie zawsze mamy sprecyzowane i nazwane nasze marzenia, a niektórzy w ogóle się nad tym nie zastanawiali do tej pory. Tymczasem świat marzeń sprawia, że nasze życie nabiera pięknych barw, a ich spełnianie daje poczucie satysfakcji i szczęścia. Dlatego też w czasie skupienia stworzyłyśmy listy naszych marzeń, abyśmy mogły następnie w ciągu naszego życia podglądnąć ile z nich udało się już zrealizować, a które jeszcze przed nami. 
Skupienie 1Skupienie 2Skupienie 3Skupienie 4
Skupienie 5Skupienie 6Skupienie 8Skupienie 9
Temat naszych marzeń pogłębiałyśmy na duchowej drodze na Górę Tabor, na którą zaprosił nas Pan Jezus. W czasie naszego wędrowania mogłyśmy Mu opowiedzieć o pragnieniach naszego serca, a On pokazał nam jak wygląda droga do ich realizacji. Mogłyśmy cieszyć się czasem spędzonym w obecności Jezusa wpatrując się w Jego Twarz w czasie adoracji i doświadczać Jego miłości i miłosierdzia podczas Sakramentu Pokuty. Słuchałyśmy też Jego Słowa rozważając Ewangelię i dzieliłyśmy się tym jak On do nas mówi, podczas indywidualnych spotkań.
Skupienie 10Skupienie 11Skupienie 12Skupienie 13
Skupienie 14Skupienie 15Skupienie 16Skupienie 17
Dobrze nam było razem na tej Górze Tabor, ale przyszedł czas zejścia w naszą codzienność. Mamy jednak w sercach piękne doświadczenie, które chcemy nieść dalej i żyć nim w naszej codzienności. 
Skupienie 18Skupienie 19Skupienie 20Skupienie 21