Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Skupienie kwiecień 1Wielkopostnym skupieniem dla dziewczyn rozpoczęłyśmy Wielki Tydzień, który przygotowywał nas bezpośrednio do obchodów Świąt Paschalnych. To spotkanie było zdecydowanie inne... bardziej refleksyjne, skupiające na krzyżu, wyciszające i porządkujące ważne kwestie. Poprowadził je wraz z siostrami ks. Tomasz Gruca.

W czasie naszego skupienia koncentrowałyśmy uwagę na krzyżu. Kontemplując miłość Jezusa i Jego ofiarę, próbowałyśmy ponazywać nasze osobiste krzyże i zanurzyć je w miłości Boga. By nasza uwaga była skupiona na tym co właściwe i abyśmy nie zapominały o krzyżu, przez czas trwania skupienia, każda z nas nosiła w ręku krzyżyk, który na początku wykonywałyśmy. Wspólnie przeżywałyśmy Drogę Krzyżową cierpiącej ludzkości i Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą uzdrowienia, w czasie której oddawałyśmy Bogu nasze życiowe krzyże i krzyżyki.
Skupienie kwiecień 5Skupienie kwiecień 6Skupienie kwiecień 7Skupienie kwiecień 8
Skupienie kwiecień 9Skupienie kwiecień 10Skupienie kwiecień 11Skupienie kwiecień 12
Konferencja, której wysłuchałyśmy pokazała nam, że nie tylko my dźwigamy jakieś krzyże, ale też nie raz to my sprawiamy, że krzyże ludzi obok nas są ciężkie i trudne do uniesienia. Czas skupienia przygotował nas do rozpoczęcia najważniejszego tygodnia w ciągu całego roku - Wielkiego Tygodnia. 
Skupienie kwiecień 13Skupienie kwiecień 14Skupienie kwiecień 15Skupienie kwiecień 16
Skupienie-kwiecień_4.jpgSkupienie kwiecień 17Skupienie kwiecień 18Skupienie-kwiecień_2.jpg
Skupienie kwiecień 19Skupienie kwiecień 20Skupienie-kwiecień_3.jpgSkupienie kwiecień 21