Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Wielkanoc z ubogimi 9W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie już spotkałyśmy się z naszymi ubogimi, samotnymi i potrzebującymi, aby wspólnie świętować radość Zmartwychwstania Pańskiego podczas Eucharystii, a później w czasie wydawania paczek żywnościowych z świątecznym posiłkiem. 

Nasi bracia i siostry potrzebujący mogli otrzymać wielkanocną paczkę dzieki ofiarności i pomocy wielu dobrodziejów, którym z serca dziękujemy za okazane serce. W bezpośrednim przygotowaniu posiłków, spakowaniu paczek i ich wydaniu, pod okiem s. M. Estery, uczestniczyła Wspólnota Apostolska św. Elżbiety, która od wielu już lat podejmuje to piękne dzieło poświęcając swój czas oraz nasi goście z Ukrainy, którzy również chętnie włączyli się w pomoc. 
Wielkanoc z ubogimi 1Wielkanoc z ubogimi 2Wielkanoc z ubogimi 3Wielkanoc z ubogimi 4
Wielkanoc z ubogimi 5Wielkanoc z ubogimi 6Wielkanoc z ubogimi 7Wielkanoc z ubogimi 8
Czas spotkania z tymi, którzy przybyli, by odebrać paczkę, był naprawdę piękny i radosny. Była okazja do rozmów, czas na życzenia świąteczne, a także na wspólną modlitwę. Eucharystię sprawował o. Hubert Łacjanek SVD, który poświęcił również dary na stół wielkanocny. Mamy nadzieję, że przy następnej okazji uda się także usiąść razem przy stole, jak to bywało dawniej.
Wielkanoc z ubogimi 10Wielkanoc z ubogimi 11Wielkanoc z ubogimi 12Wielkanoc z ubogimi 13
Wielkanoc z ubogimi 14Wielkanoc z ubogimi 15Wielkanoc z ubogimi 16Wielkanoc z ubogimi 17