Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Częstochowa 1Tuż po Świętach Wielkanocnych w trwającej Oktawie w Domu Macierzystym spotkały się siostry juniorystki. Skupienie miało charakter świąteczny i choć odpowiedni czas został przeznaczony na rozmowy formacyjne i modlitwę, nie zabrakło go na rekreację, dzielenie się sobą i radość przebywania razem. W czasie skupienia siostry udały się też do Częstochowy, aby tam przed obliczem naszej Mamy domknąć czas podjętej w Wielkim Poście drogi.

 

Częstochowa 2Czas skupienia każdej siostrze jest potrzebny, aby zatrzymać się i na chwilę odejść od codziennych zajęć, aby pogłębiać życie ducha i troskę o relację z Jezusem, którą budujemy każdego dnia, ale w której potrzebny jest też czas szczególnych spotkań. Skupienia w gronie junioratu pozwalają również młodym siostrom na wymianę doświadczeń, konfrontowanie własnej drogi, umacnianie się w powołaniu. Jest to dobry czas na budowanie wspólnoty siostrzanej, która daje oparcie i siłę do życia w codzienności. 

W miarę możliwości, każda siostra powinna przeznaczać na taki czas skupienia przynajmniej jeden dzień w miesiącu. Jest to środek konieczny, aby utrzymać właściwą równowagę pomiędzy podejmowanymi zadaniami i pracą zawodową, a troską o życie duchowe i relację z Bogiem.