Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Rekolekcje w ciszy 17W długi weekend majowy w naszym klasztorze miały miejsce rekolekcje w ciszy dla dziewczyn, które musiały wykazać się nie lada odwagą, by w czasie, gdy młodzież w dni wolne od nauki i pracy odpoczywa i bawi się, zamknąć się w klasztorze, wyłączyć telefony i poświęcić kilka dni tylko na spotkanie ze sobą i Bogiem. 

Wraz z siostrami rekolekcje poprowadził ks. Tadeusz Dziedzic, wikariusz Parafii św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie. Motywem przewodnim naszego spotkania była glina. W pierwszym etapie naszych rozważań podjęliśmy badanie czym jest glina, jakim jest materiałem, jakie ma właściwości oraz proces oczyszczania jej, by można było posłużyć się nią do wytworzenia jakiegoś dzieła. Drugi etap rekolekcji skupił nas wokół dłoni, które glinę kształtują. Zastanawialiśmy się czyje te dłonie są, jakie są i co mogą uczynić. Teksty biblijne jakie nam towarzyszyły to opis stworzenia człowieka z prochu ziemi, który mieści się w drugim rozdziale Księgi Rodzaju oraz opis z domu garncarza, który jest zamieszczony w osiemnastym rozdziale Księgi Proroka Jeremidasza. 
Rekolekcje w ciszy 3Rekolekcje w ciszy 4Rekolekcje w ciszy 5Rekolekcje w ciszy 6
Rekolekcje w ciszy 7Rekolekcje w ciszy 8Rekolekcje w ciszy 9Rekolekcje w ciszy 10
W czasie rekolekcji każda z uczestniczek podejmowała drogę rozważania Słowa Bożego oraz indywidualnej pracy z gliną. Czas ciszy pomógł odejść od spraw życia codziennego, by móc głębiej wejść w rozważanie Słowa i spotkanie z Bogiem, w którego kochających rękach, każda z nas mogła się odnaleźć. 
Rekolekcje w ciszy 11Rekolekcje w ciszy 12Rekolekcje w ciszy 14Rekolekcje w ciszy 16
Rekolekcje w ciszy 1Rekolekcje w ciszy 13Rekolekcje w ciszy 15Rekolekcje w ciszy 2