Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Skupienie maj 1Za nami ostatnie w tym roku szkolnym skupienie dla dziewczyn. Kończąc cykl spotkań poświęconych tematom związanym z kobietą, pochyliliśmy się nad zagadnieniem relacji. Z tej okazji zaprosiłyśmy na spotkanie wyjątkowych gości: Kingę i Damiana, narzeczonych, którzy budujac piękną relację między sobą, zaprosili do niej jeszcze kogoś Trzeciego. Właśnie ta relacja: Ja, Ty i On, była tematem ich świadectwa i całego naszego skupienia.

To było naprawdę wyjątkowe spotkanie! Świadectwo Kingi i Damiana uświadomiło nam, że Pan Bóg niczego nie zabiera, ale czasami trzeba umieć samemu z pewnych rzeczy rezygnować. Po co? Dla "czegoś" ważniejszego, większego, piękniejszego... choć w danym momencie dużo nas to kosztuje i nie widzimy sensu. Jednak Pan Bóg widzi dalej... Te relacje uczą nas rezygnowania z siebie dla drugiego. Nasi goście zostawili nam trzy wskazówki, bez których, jak sami powiedzieli, ich związek nie byłby możliwy: modlitwa, rozmowa, czas. 
Skupienie maj 6Skupienie maj 7Skupienie maj 2Skupienie maj 8

Uczestniczki skupienia próbowały wypracować w grupach odpowiedzi na pytania: jakie możemy mieć relacje, jakie warunki zewnętrzne muszą być spełnione dla zaistnienia relacji i co jest potrzebne, aby relacje budować. Razem z naszymi gośćmi uwielbialiśmy Boga w czasie adoracji, którą poprowadzili. Mieliśmy też czas na spotkania i rozmowy, by ucieszyć się i ubogacić sobą nawzajem. 
Skupienie maj 9Skupienie maj 10Skupienie maj 3Skupienie maj 1
Skupienie maj 4Skupienie maj 5Skupienie maj 11Skupienie maj 12