Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Brazylia 4Czas przed i po beatyfikacji naszych sióstr był dla naszego Zgromadzenia okazją do pięknych międzynarodowych spotkań z naszymi siostrami posługującymi w różnych zakątkach świata. Chyba dla każdej z nas było to doświadczenie ogromnego bogactwa, różnorodności, która nie dzieli, ale wnosi w całość coś pięknego.

 

 

W Domu Macierzystym tuż przed beatyfikacją Sióstr Męczennic gościłyśmy nasze siostry z Brazylii, a  następnie siostry z Tanzanii. Odwiedziły Dom Matki, gdzie znajdują się korzenie naszego Zgromadzenia, dziękując za dar naszych Matek Założycielek. Choć były w Nysie tylko kilka dni, odwiedziły najważniejsze miejsca związane z naszą historią, poznając początki, już nie tylko  z książek, ale dotykając tego, co jest świadectwem minionych wydarzeń. 
Brazylia 1Brazylia 2Brazylia 5Brazylia 3

Siostry podzieliły się też z nami skrawkiem kultury krajów, z których przybyły, prezentując nam tańce i śpiewy, a także podarowujac nam pamiątki. Czas, który razem spędziłyśmy, a który jeszcze przedłużył się na wspólne świętowanie we Wrocławiu, pozwolił nam na nowo ucieszyć się przynależnością do rodziny elżbietańskiej i umocnić naszą tożsamość jako sióstr św. Elżbiety, a także zawiązać siostrzane relacje i umocnić więzi. To był na prawdę czas podarowany nam przez Boga dla odnowienia naszego ducha. 
Tanzania 1Tanzania 2Tanzania 3Tanzania 4