Obraz świętej Elżbiety z Turyngii (węgierskiej)

Rudziczka 1W niedzielę 19 czerwca, tydzień po beatyfikacji naszych Sióstr Męczennic, na wspólnym dziękczynieniu spotkaliśmy się w kościele parafialnym w Rudziczce - rodzinnej parafii bł. Siostry M. Sabiny. To w kościele Trójcy Świętej została ona ochrzczona i tutaj rozpoczęłą się jej droga wiary, za którą oddała życie. 

Siostra Maria Sabina Thienel urodziła się 24 września 1909 r. w Rudziczce, w rodzinie Andrzeja i Anny z domu Hermann. Na chrzcie 1 października otrzmała imię Anna. Do Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety wstąpiła 10 lutego 1933 r., a 10 października tego samego roku otrzymała strój zakonny i rozpoczęła nowicjat. Pierwszą Profesję złożyła 24 października 1934 roku, a wieczystą 31 lipca 1940 roku. Jako siostra zakonna służyła osobom starszym we Wrocławiu i Lubaniu. Front wojenny zastał ją w domu zakonnym w Lubaniu, gdzie 1 marca 1945 roku zginęła trafiona kulą. Została pochowana na cmentarzu katolickim w Lubaniu.

 

Mszy św. przewodniczył delegat biskupi ks. Waldemar Musioł. Podczas Eucharystii został poświęcony obraz bł. s.M. Sabiny namalowany przez p. Annę Zalewską. Cieszyłyśmy się, że w parafii mogłyśmy zobaczyć znajome twarze. Po wspólnym obiedzie pojechałyśmy zobaczyć rodzinny dom bł. s. Sabiny. Bogu niech będą dzięki za nasze nowe Błogosławione. 

Rudziczka 3Rudziczka 7Rudziczka 8Rudziczka 9
Rudziczka 2Rudziczka 4Rudziczka 5Rudziczka 6